Diego Schwartzman rozważa zakończenie kariery

/ Izabela Modrzewska , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, oprac. własne, foto: AFP

Diego Schwartzman w pomeczowej konferencji w Paryżu wyznał, że brak dalszego rozwoju może skutkować wczesną emeryturą. 

Argentyński tenisista w poniedziałek pokonał Hiszpana Barnabę Zapatta Miralesa w pierwszej rundzie French Open. 30-latek przegrywał 2-0 w setach, jednak po ciężkim boju, udało mu się odwrócić losy meczu i wygrać pięciosetowy pojedynek. Schwartzman przyznał, że cieszy się z wygranej, ale nie jest zadowolony ze swojego poziomu.

Nie macie pojęcia jak ciężko trenuje każdego dnia i jak frustrujące jest nie widzieć rezultatów. Cieszę się, że wygrałem. To ważne, żeby umieć wygrywać w pięciu setach, ale mój poziom nie był najlepszy – powiedział podczas konferencji.

Ten sezon jest prawdopodobnie najtrudniejszym w karierze Argentyńczyka, który obecnie zajmuje 95. miejsce w rankingu. Przez kilka lat był zawodnikiem top 20, a w tym roku bilans zwycięstw i porażek to 6-14. Jak sam przyznaje, to może być dla niego kluczowy moment do podjęcia ważnej decyzji.

Jeśli mój poziom się nie poprawi i przyszły sezon będzie wyglądał podobnie, nie wiem czy będę dalej grać. Nie jestem już dzieckiem – przyznał tenisista.