Dimitrov wskazał perfekcyjnego tenisistę. Jego niektóre wybory są zaskakujące

/ Piotr Rutkowski , źródło: tennisworldusa.org, oprac. własne, foto: Urbanandsport

Grigor Dimitrow (19. ATP), w zabawie zaproponowanej przez atptour.com, wskazał swojego najlepszego tenisistę w rozłożeniu na sześć kategorii: forhend, bekhend, serwis, return, slajs i rywalizacja. Niektóre jego wybory są zaskakujące. Przyjrzyjmy się bliżej jego opiniom.

O ile wskazania Bułgara na forhend Federera czy return Djokovicia wydają się być oczywiste, o tyle zaskoczeniem był wybór najlepiej serwującego gracza. Nie rekordzista świata w liczbie asów – John Isner, czy niewiele ustępujący mu pod tym względem Ivo Karlović, a Nick Kyrgios miałby mieć – według trzykrotnego półfinalisty wielkoszlemowego – najwybitniejszy serwis spośród wszystkich graczy z którymi się spotykał. Tak wytłumaczył swoje stanowisko: „jest w stanie wygenerować siłę przy każdym rodzaju serwisu”.

W zabawie Grigor nie pominął także siebie. Wskazał tu slajs: „wybieram mój, to pierwsze uderzenie, jakiego się nauczyłem i uwielbiam nim grać”.

Perfekcyjny tenisista wg Grigora Dimitrova:

– forhend: Roger Federer (Szwajcaria)

– bekhend: Kei Nishikori (Japonia)

– serwis: Nick Kyrgios (Australia)

– return: Novak Dżoković (Serbia)

– nieustępliwość: Lleyton Hewitt (Australia)

– slajs: Grigor Dimitrow (Bułgaria)

Na końcu warto wspomnieć o tym, że niedawno (podczas turnieju w Chengdu – przyp. red.) Dimitrow odniósł 400. zwycięstwo w karierze. Co ciekawe osiągnął to na razie jako jedyny spośród wszystkich tenisistów z rocznika 90+.