Dimitrow pokonał Majchrzaka w III rundzie

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak na III rundzie zakończył start w tegorocznym US Open. W pojedynku 1/8 finału za mocny okazał się Grigor Dimitrow, który pokonał Piotrkowianina 7:5, 7:6(10-8), 6:2.

Po trzynastu latach ponownie polski tenisista zagrał o IV rundę US Open. W 2006 roku był nim Łukasz Kubot, a teraz Kamil Majchrzak. Po dwóch bardzo dobry pięciosetowych spotkaniach w turnieju głównym, zarówno z Nicolasem Jarrym jak i Pablo Cuevasem, dziś nie udało się wygrać seta w rywalizacji z triumfatorem ATP Finals 2017 w Londynie, niegdyś trzecim tenisistą świata, Grigorem Dimitrowem.

Mimo trzysetowej porażki, Majchrzak miał szanse w meczu III rundy. W tie-breaku drugiego seta nie wykorzystał prowadzenia 5-2. Z wynikiem 10-8 zakończył go Bułgar, a cały mecz wygrał po blisko 140 minutach. W następnej rundzie zagra z Australijczykiem Alexem de Minaurem.

Natomiast Majchrzak może wyjeżdżać z Nowego Jorku zadowolony, bo zagrał w imprezie głównej jako „szczęśliwy przegrany” z eliminacji, wygrał dwa trudne spotkania z reprezentantami Ameryki Południowej i zebrał doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości