Djoković: on zasłużył na zwycięstwo

/ Michał Jaśniewicz, źródło: australianopen.com/własne, foto: AFP

Po dzisiejszym tenisowym horrorze Novak Djoković na konferencji prasowej skoncentrował się głównie na komplementowaniu swojego rywala – Stanislasa Wawrinki. Lider rankingu wypowiedział się również na temat zmiany butów podczas spotkania.

– To by jeden z najdłuższych, najciekawsze i najbardziej ekscytujących spotkań w mojej karierze – stwierdził podczas nocnej konferencji prasowej „Nole”. – Wiecie, on miał wiele okazji, żeby wygrać ten mecz. Lepiej zaczął, miał więcej break pointów w piątym secie i jako pierwszy zdobył przełamanie; był tym bardziej agresywnym, grającym bardziej w korcie. Należy mu się uznanie. Żałuję, że jeden z nas musiał przegrać. On zdecydowanie zasłużył na zwycięstwo.

Rzeczywiście Wawrinka był w tym spotkaniu stroną dominującą, odnotował więcej piłek wygrywających (69 do 51), ale miał też znacznie większą ilość niewymuszonych błędów (93 do 66). Szwajcar świetnie serwował (16 asów, przy dwóch podwójnych błędach), ale to wszystko okazał się zbyt mało na „niezniszczalnego” Djokovicia.

Jestem po prostu zachwycony, że po raz kolejny zdołałem walczyć do ostatniego momentu. Faktem jest, że byłem daleki od mojego najlepszego tenisa, nie czułem się dobrze na korcie jeżeli chodzi o rytm i uderzanie piłki – przyznał Djoković, który w ćwierćfinale zagra z Tomasem Berdychem. – Uznanie należy się jednak jemu [Wawrince], był on wszędzie na korcie. Nigdy nie odgrywał mi takiej samej piłki. Był agresywny z obu stron kortu. Nie wiedziałem jakie zagranie będzie następne. Jestem więc po prostu pełen szczęścia po tym meczu.

Na początku spotkania Djoković miał spore problemy z obuwiem, kilkukrotnie ślizgał się po korcie w sposób niekontrolowany. W końcu zdecydował się na zmianę obuwia.

Zacząłem ślizgać się na korcie w pierwszym secie i na początku drugiego. Nie wiem dlaczego – odniósł się Serb do pytania czy zmiana butów wpłynęła na jego postawę na korcie. – Zmieniłem buty. Szczerze mówiąc to nie był powód dla którego zacząłem grać lepiej. Po prostu na nowo się skoncentrowałem.


Skrót spotkania: 

 


(źródło: youtube.com)