Do sztabu Igi Świątek dołączyła psycholożka

/ Szymon Adamski , źródło: własne / Warsaw Sports Group, foto: AFP

Iga Świątek nawiązała współpracę z psycholożką sportową, Darią Abramowicz. Rozpoczynamy zupełnie nowy etap, a wzbogacając sztab Igi o Darię chcemy wyznaczać nowe standardy w rodzimym tenisie – mówi Artur Bochenek, prezes agencji sportowej Warsaw Sports Group, do której należy nasza najzdolniejsza tenisistka. 

Być może już niedługo podczas meczów Igi Świątek będzie można zobaczyć w jej boksie nową twarz. Do jej sztabu dołącza bowiem psycholożka Daria Abramowicz, która wedle zapowiedzi agencji Warsaw Sports Group będzie obecna na treningach i turniejach swojej nowej podopiecznej. Nad rozwojem umiejętności stricte tenisowych czuwać będzie zatem Piotr Sierzputowski, za przygotowanie fizyczne odpowiadać będzie Jolanta Rusin-Krzepota, natomiast nad sferą mentalną zawodniczki pracować będzie właśnie Abramowicz.

– Daria to doskonały fachowiec. Jej doświadczenie w pracy ze sportowcami jest imponujące. Zdajemy sobie sprawę, że na tym etapie rozwoju Igi niezbędne jest włączenie do jej teamu takiej osoby – tłumaczy Artur Bochenek, prezes Warsaw Sports Group. Abramowicz do agencji dołączyła kilka dni temu. Wcześniej współpracowała m.in. z kadrami narodowymi w pływaniu i kolarstwie.

Świątek zajmuje aktualnie 126. miejsce w rankingu WTA. W najbliższym czasie spróbuje dostać się do turnieju eliminacyjnego w Indian Wells. Jeśli ranking okaże się niewystarczający, zawodniczka skupi się na treningach lub przeniesie się do meksykańskiej Guadalajary.