Dobre otwarcie Kubota i Melo

/ Dominika Opala, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo rozpoczęli obronę tytułu od pewnego zwycięstwa 6:3, 6:2 nad holenderską parą Wesley Koolhof / Matwe Middelkoop. W ćwierćfinale rywalami Polaka i Brazylijczyka będą David Goffin i Piere-Hugues Herbert.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo mają dobre wspomnienia z turniejem w Halle. Triumfowali oni tutaj dwa lata z rzędu – 2017 i 2018. Pierwszymi rywalami Polaka i Brazylijczyka w drodze do obrony tytułu byli Wesley Koolhof i Matwe Middelkoop. Tak więc już na samym początku „nasza” para musiała się zmierzyć z wymagającymi przeciwnikami. Przed tym spotkaniem bilans Kubota i Melo z Holendrami wynosił 1:1. Oba starcia miały miejsce w 2017 roku. W Rotterdamie lepsi byli gospodarze, natomiast na Wimbledonie, późniejsi triumfatorzy.

Środowe starcie zdecydowanie należało do Kubota i Melo. Wydawało się, że zawodnicy z Holandii stawią większy opór, ale na rozwinięcie gry nie pozwolili im obrońcy tytułu. W pierwszej partii Polak i Brazylijczyk przełamali rywali w czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Tej przewagi nie oddali już do końca seta, wygrywając 6:3.

Druga odsłona była jeszcze łatwiejsza dla mistrzów Wimbledonu 2017. Kubot i Melo uzyskali breaki w trzecim i siódmym gemie. Z kolei Holendrzy ani razu nie byli w stanie zagrozić turniejowej „jedynce” przy serwisach. Jedyny break, jaki mieli zdarzył się w ostatnim gemie meczu przy równowadze, a więc była to równocześnie piłka meczowa. Spotkanie trwało 62 minuty.

Kubot i Melo zagrali solidne mecz, cały czas mieli inicjatywę. Ich występ napawa optymizmem w perspektywie obrony tytułu w Halle. W walce o półfinał imprezy zmierzą się z belgijsko-francuską parą David Goffin / Piere-Hugues Herbert.

Pierwsza runda debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop (Holandia) 6:3, 6:2