Dobre otwarcie Linette

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette udanie rozpoczęła start w eliminacjach do turnieju WTA w Cincinnati. W pierwszym meczu Polka ograła w dwóch setach Kristinę Mladenovic. O awans do głównej drabinki powalczy z Amerykanką Jennifer Brady.

Po Wimbledonie Magda Linette nie radziła sobie najlepiej w USA – najpierw przegrała w pierwszej rundzie zawodów w San Jose, później szybko odpadła w eliminacjach do turnieju w Toronto. W meczu z Kristiną Mladenovic Polka także nie była uważana za faworytkę, lecz znakomicie rozpoczęła to spotkanie. Wygrała  pięć pierwszych gemów i praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszej partii – rywalka odpowiedziała jednym breakiem, ale na więcej nie było jej stać.

Druga odsłona była już bardziej zacięta. Mladenovic zaczęła od przełamania, Polka natychmiast odrobiła jednak straty. W dalszej fazie seta obie tenisistki utrzymywały podanie. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce. Linette uzyskała break pointa, który był jednocześnie piłką meczową. Wykorzystała go i wygrała dzięki temu całe spotkanie 6:2, 7:5.

O awans do głównej drabinki Polka zagra z Jennifer Brady. Obie spotkały się dwukrotnie w zeszłym sezonieL w Australian Open wygrała Linette, ale w Southea już jej rywalka. Brady jest ostatnio na fali – od eliminacji doszła do drugiej rundy Rogers Cup i mocno postraszyła tam Simonę Halep.