Dobre otwarcie Rosolskiej

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska udanie rozpoczęła turniej w Linzu. U boku Czeszki Renaty Voracovej pokonała kanadyjsko-amerykański duet Sharon Fichman/Maria Sanchez. Polka i Czeszka pierwszy raz wystąpiły wspólnie.

Rozstawione z dwójką Alicja Rosolska i Renata Voracova w pierwszej partii dobrze wywiązywały się z roli faworytek. Grały znacznie lepiej od rywalek. Sharon Fichman i Maria Sanchez zdołały w tej partii wygrać zaledwie dwa gemy. Polka i Czeszka mogły się z prowadzenia 1-0 już po 26 minutach.

Choć druga część meczu zaczęła się od przełamania na korzyść Rosolskiej i Voracovej, to inicjatywę przejęły w niej później Kanadyjka i Amerykanka. Prowadziły już nawet 5:2, ale ostatecznie wygrały tę partię 6:4 i doprowadziły do wyrównania.

O zwycięstwie zadecydował super tie-break. W nim duet polsko-czeski wrócił na właściwe tory i nie dał rywalkom większych szans.  Fichman i Sanchez zdobyły tylko 4 punkty. W kolejnej rundzie Rosolską i Voracovą czeka mecz z Austriaczką Barbarą Haas i Szwajcarką Xenią Knoll lub Amerykanką Hayley Carter i Brazylijką Louisą Stefani.


Wyniki

Alicja Rosolska, Renata Voracova (Polska, Czechy, 2) – Sharon Fichman, Maria Sanchez (Kanada, Stany Zjednoczone) 6:2, 4:6 [10-4]