Doha: falstart Kubota

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Od gładkiej porażki rozpoczął sezon 2012 Łukasz Kubot. 29-letni Polak uległ w pierwszej rundzie turnieju ATP w Doha Andreasowi Seppi. Rozstawiony z „ósemką” Włoch triumfował 6:2, 6:3. Teraz naszemu najlepszemu tenisiście pozostaje rywalizacja w grze podwójnej.

Początek meczu był zdecydowanie najlepszym fragmentem gry w wykonaniu Kubota. Polak pewnie wygrał swoje podanie i miał szanse na przełamanie 27-letniego Włocha. Nasz tenisista nie zdołał jednak wykorzystać break pointów i Seppi doprowadził do wyrównania. W kolejnym gemie Łukasz obronił się przed utratą podania, ale od tego momentu jest tenis stawał się coraz mniej skuteczny. Notowany na 38. miejscu w rankingu ATP Włoch uzyskał breaka w piątym gemie, a przy kolejnej okazji dołożył drugie przełamanie. W konsekwencji Kubot przegrał seta otwarcia 2:6.

Na początku drugiej odsłony trwał okres bezradności Kubota. Polak pierwszego gema wywalczył, gdy na tablicy wyników widniał rezultat 4:0 dla Włocha. Seppi nie zmarnował tak wysokiej przewagi. Wprawdzie po raz pierwszy w meczu dał się przełamać, ale nie miało to wpływu na finalne rozstrzygnięcie. Po 1 godzinie i 10 minutach gry Andreas Seppi triumfował 6:2, 6:3.

Poprzednie dwa sezony Kubot rozpoczynał od zwycięstwa – przed rokiem dotarł do drugiej rundy w Brisbane, a przed 2 laty osiągnął ćwierćfinał w Doha.

Kubot będzie miał okazję szybko zrewanżować się Włochowi, gdyż stanie on po drugiej stronie w grze podwójnej. Polak wraz z Viktorem Troickim trafili bowiem na Seppiego i Flavio Cipollę.

Andreas Seppi (Włochy, 8) – Łukasz Kubot (Polska) 6:2, 6:3