Doha. Finałowe spotkanie po latach

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Petra Kvitova pokonała 6:4, 6:4 Jessice Pegulę i po raz drugi wystąpi w finale Qatar Total Open. Rywalką reprezentantki naszych południowych sąsiadów będzie Garbine Muguruza.

W tegorocznych półfinałach imprezy na Bliskim Wschodzie wystąpiły trzy zawodniczki z finałową przeszłością na kortach Khalifa International Tennis and Squash Complex. Czeska mistrzyni sprzed trzech lat zmierzyła się z Jessicą Pegulą. Z kolei Garbine Muguruza, finalistka wspomnianej już edycji, miała spotkać się z dwukrotną mistrzynią – Wiktorią Azarenką. Miała, bo spotkanie nie doszło do skutku. Tenisistka z Mińska poddała mecz walkowerem z powodu kontuzji pleców. Tym samym Muguruza po raz drugi stanie przed szansę zdobycia tytułu mistrzowskiego w Katarze. Przeszkodzić jej w tym będzie próbowała Petra Kvitova.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów w piątkowym półfinale pokonała Jessice Pegulę. Amerykanka do turnieju głównego dostała się z kwalifikacji. W nim zdołała dotrzeć do najlepszej czwórki, w której stawiła opór wyżej notowanej rywalce. Po wygraniu pierwszej odsłony Kvitova przegrywała już 0:3. Zdołała jednak odrobić straty i po 81 minutach zapewniła sobie awans do sobotniego finału. Będzie to trzeci katarski finał Czeszki, która poza zwycięstwem przed trzema laty, wystąpiła w meczu finałowym rok temu. Uległa wówczas Arynie Sabałence.

Tegoroczny finał będzie powtórką z 2018. Wówczas górą w trzech setach była Kvitova, której bilans z Hiszpanką wynosi 4:1.

 


Wyniki

Półfinały:

Petra Kvitova (Czechy, 4) – Jessica Pegula (USA) 6:4, 6:4

Garbine Muguruza (Hiszpania) – Wiktoria Azarenka (Białoruś, 8) walkower