Doha. Iga Świątek w finale

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek wystąpi w finale turnieju WTA 1000 w Dosze. W piątkowym półfinale Polka miała zmierzyć się z Karoliną Pliszkovą. Jednak jak podali organizatorzy, Czeszka poddała mecz z powodu kontuzji pleców.

Była liderka rankingu zza naszej południowej granicy miała być półfinałową rywalką Igi Świątek. Zawodniczka z Louny w ostatnich dniach była w bardzo dobrej formie. Przed przyjazdem do Kataru Pliszkowa sięgnęła po tytul mistrzowski w imprezie WTA 250 w Kluż-Nepoce. Jednak prosto z Rumunii Czeszka musiała udać się na Bliski Wschód.

Do piątkowego półfinału rywalka Igi Świątek dotarła po samych trzysetowych meczach. To musiało się odbić na zdrowu Pliszkowej, która kontuzję pleców podała jako główny powód rezygnacji ze spotkania z liderką światowego rankingu. To już drugi taki przypadek, że Karolina Pliszkowa wycofuje się z rywalizacji przed meczem z raszynianką. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 2023 roku w Dubaju.

Tym samym Iga Świątek powalczy o trzeci z rzędu tytuł mistrzowski w Doha. Gdyby Polce udała się ta sztuka, została by pierwszą tenisistką w historii, która sięgnęła po hat-tricka w Katarze.


Wyniki

Półfinał:

Iga Świątek (Polska, 1) – Karolina Pliszkowa (Czechy) walkower