Doha. Iga Świątek zaapelowała do Ukraińców

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

W tym roku podobnie jak przed rokiem najlepszą singlistką turnieju w katarskiej Dosze była Iga Świątek. Podobnie jak przed dwunastoma miesiącami, również i tym razem najlepsza polska tenisistka w swym przemówieniu podczas ceremonii dekoracji zwróciła się do narodu ukraińskiego.

Dokładnie 24.02 będzie pierwsza rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. Na niespełna tydzień przed tą datą do naszych wschodnich sąsiadów zwróciła się najlepsza tenisistka świata. – Chciałabym powiedzieć kilka słów o Ukrainie. Niestety sytuacja u nich się nie zmieniła. Chciałabym przekazać im, żeby dalej byli silni i wspierajmy ich – powiedziała Iga Świątek podczas dekoracji.

Postawa polskiej tenisistki nie umknęła uwadze ukraińskich mediów. – Polka o ukraińskim sercu: Świątek wygłosiła wzruszające przemówienie o wojnie po wygraniu turnieju w Dosze – zatytułował materiał o Polce serwis sport24.ua. Zwrócono również uwagę na słowa Polki, która zaznaczyła, że „mamy dość krótką pamięć. Wszyscy musimy wspierać Ukraińców w ich codziennej rzeczywistości”.