Doha. Jelena Rybakina dołączyła do Igi Świątek

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jelena Rybakina pokonala Jekaterinę Aleksandrową w półfinale turnieju WTA 1000 w Dosze. Tym samym to reprezentantka Kazachstanu będzie rywalką Igi Świątek w sobotnim finale.

Z dwóch spotkań 1/2 finału zaplanowanych w piątek w stolicy Kataru, odbyło się tylko jedno. Karolina Pliszkowa poddała walkowerem mecz z Igą Świątek i Polka bez potrzeby wychodzenia na kort zapewniła sobie trzeci z rzędu finał katarskiej imprezy. Jej rywalką wyłoniło spotkanie między Jeleną Rybakiną i Jekateriną Aleksandrową.

Spotkanie rozpoczęło się od wygranych gemów każdej z serwujących. Pierwszą, która wypracowała sobie okazje do przełamania podania rywalki była turniejowa „trójka”. Rybakina wykorzystała drugą szansę i wyszła na prowadzenie 3:2 z przewagą serwisu. Kolejne trzy gemy też wygrała turniejowa „trójka” i tym samym już tylko jeden set dzielił ją od awansu do finału.

W drugiej odsłonie pochodząca z Moskwy tenisistka ponownie wygrała kolejne dwa gemy i była coraz bliżej końcowego triumfu. Aleksandrowa starała się jak mogła, aby odrobić straty, ale zdawało się to na nic, bo na tablicy wyników pojawił się rezultat 5:1 w drugiej partii. Wtedy trzy gemy z rzędu wygrała Aleksandrowa. Na więcej jednak już nie było jej stać i  ostatecznie pożegnała się z imprezą.

Sobotni finał będzie piątym spotkanie Igi Świątek z Jeleną Rybakiną. Bilans pojedynków jest korzystny dla Kazaszki, która wygrała trzykrotnie, a tylko raz schodziła z kortu pokonana.


Wyniki

Półfinał:

Jelena Rybakina (Kazachstan, 3) – Jekaterina Aleksandrowa 6:2, 6:4