Doha. Jessica Pegula pierwszą finalistką

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Jessica Pegula pokonała Marię Sakkari w pierwszym półfinale turnieju WTA 500 w Doha i czeka na zwyciężczynię pojedynku między Igą Świątek i Weroniką Kudermietową.

Rzadko się zdarza, aby tenisiści czy tenisistki ze światowej czołówki podczas najważniejszych imprez rywalizowali zarówno w singlu jak i w deblu. Taką tenisistką jest Amerykanka, która w drabince singla jest rozstawiona z numerem drugim, a w turnieju deblowym razem z Coco Gauff mają przy swoich nazwiskach „jedynkę”. I bardzo dobrze sobie radzi na dwóch „frontach” katarskiej imprezy.

Spotkanie rozpoczęło się od przegranego gema serwisowego Sakkari, która dzień wcześniej ani razu nie straciła swego podania. W dalszej części seta atenka straciła kolejny raz podanie i było już 4:1 dla turniejowej „dwójki”. Co prawda po zmianie stron Greczynka zdołała odrobić stratę jednego breaka, ale więcej gemów już nie wygrała i po 39 minutach Pegula była zdecydowanie bliżej sobotniego finału. Druga odsłona zaczęła się tak jak pierwsza, czyli od przegranego gema serwisowego greczynki, która tym razem odrobiła straty doprowadzając do stanu 2:2, aby jeszcze przed zmianą stron ponownie oddać prowadzenie w meczu. Druga połowa seta należała jednak dla turniejowej „dwójki” i losy spotkania rozstrzygnęła trzecia partia. W niej na korcie rządziła zawodniczka z Buffalo, która w ciągu niewiele ponad pół godziny oddała rywalce tylko gema i zapewniła sobie awans do pierwszego sobotniego finału. W nim powalczy o trzeci w ogóle, ale pierwszy w imprezie tej rangi tytuł mistrzowski.

W piątek Amerykanka jeszcze raz wyjdzie na kort centralny w Doha. Wraz z Coco Gauff powalczy przeciwko rozstawionym z numerem drugim Ludmile Kiczenok i Jelenie Ostapenko.

 


Wyniki

Półfinał singla:

Maria Sakkari (Grecja, 5) – Jessica Pegula (USA, 2) 6:2, 4:6, 6:1