Doha: Keothavong rywalką Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Anastazja Pawliuczenkowa została pierwszą rozstawioną tenisistką, która odpadła z turnieju rangi Premier 5 w Doha. Pogromczynią grającej z „dziesiątką” Rosjanki została Ksenia Pierwak. Z punktu widzenia polskich kibiców najistotniejsze było zwycięstwo Anne Keothavong nad Tamirą Paszek, gdyż to właśnie Brytyjka będzie pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej.

Agnieszka Radwańska została rozstawiona z „czwórką” i w pierwszej rundzie otrzymała wolny los. W drugiej spotka się z Anne Keothavong, która w poniedziałek pokonała Tamirę Paszek. Brytyjska kwalifikantka zwyciężyła 7:6(4), 7:6(5). Isia jeszcze nigdy nie rywalizowała z 28-letnią mieszkanką Londynu.

Podczas gdy Polka i inne faworytki imprezy skupiały się jedynie na odpoczynku i treningu niżej rozstawione tenisistki przystąpiły już do rywalizacji. Na pierwszej rundzie udział w turnieju w Doha zakończyła niespodziewanie Anastazja Pawliuczenkowa. Pokonała ją Ksenia Pierwak, choć początek spotkania zupełnie nie wskazywał na taki obrót wydarzeń. Faworyzowana Pawliuczenkowa wygrała bowiem pierwszą partię 6:1.W dwóch kolejnych górą była jednak reprezentująca obecnie Kazachstan Pierwak, triumfując w nich do dwóch i trzech.

Nie zawiodły inne rozstawione zawodniczki. Shuai Peng pokonała 6:0, 7:5 grającą z dziką kartą Fatmę Al Nabhani z Omanu, Ana Ivanović nie musiała nawet rozgrywać pełnego meczu, gdyż jej rywalka Carla Suarez Navarro poddała się pod koniec drugiego seta, natomiast Swietłana Kuzniecowa po dość zaciętym boju wyeliminowała inną Hiszpankę, Marię Jose Martinez Sanchez.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Anne Keothavong (Wielka Brytania, Q) – Tamira Paszek (Austria) 7:6(4), 7:6(5)
Ksenia Pierwak (Kazachstan) – Anastazja Pawliuczenkowa (Rosja, 10) 1:6, 6:2, 6:3
Shuai Peng (Chiny, 12) – Fatma Al. Nabhani (Oman, WC) 6:0, 7:5
Ana Ivanović (Serbia, 13) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 6:1, 4:1 i krecz
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 14) – Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania) 7:5, 6:3