Doha. Magda Linette oraz Magdalena Fręch poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Magda Linette oraz Magdalena Fręch poznały rywalki z którymi przyjdzie im się zmierzyć w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju WTA 1000 w Dosze.

Iga Świątek oraz Magda Linette były pewne udział w turnieju głównym w Katarze. Po dwustopniowych kwalifikacjach do raszynianki i poznanianki dołączyła Magdalena Fręch, która przeszła dwustopniowe kwalifikacje zakończone w sobotę. Tego samego dnia druga i trzecia rakieta naszego kraju poznały pierwsze rywalki z którymi przyjdzie im się zmierzyć w Dosze.

Zdecydowanie trudniejsze zadanie czeka na drugą rakietę naszego kraju. Magdalena Fręch na otwarcie tegorocznej rywalizacji w Katarze spotka się z Wiktorią Azarenka. Tenisistka z Mińska to mistrzyni turnieju z lat 2012-2013 oraz finalistka z 2015 roku. Będzie to pierwsze spotkanie obu zawodniczek, a o awans do drugiej rundy powalczą w poniedziałek.

Pierwszą rywalką Magdy Linette w Katarze będzie z kolei Nao Hibino. Japonka to tenisistka, która rozpoczęła rywalizację od kwalifikacji. Obie panie znają się dość dobrze, bo najbliższe spotkanie będzie dziewiątym pojedynkiem obu tenisistek. Dotychczasowy bilans wynosi 4:4. Spotkanie poznanianki z zawodniczką z Kraju Kwitnącej Wiśni podobnie jak mecz Fręch vs Azarenka odbędzie się w poniedziałek.

Trzecią Biało-czerwoną w drabince tegorocznego Qatar Ladies Open jest Iga Świątek. Liderka światowego rankingu w meczu pierwszej rundy ma wolny los. Jej rywalkę wyłoni niedzielne spotkanie między Sloane Stephens oraz Soraną Cirsteą.