Doha. Miedwiediew górą w finale

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Daniił Miedwiediew kontynuuje świetną serię. Po ubiegłotygodniowym triumfie w Rotterdamie tym razem zwyciężył w imprezie rangi ATP 250 w Dosze. W finale mistrz US Open 2021 w dwóch setach rozprawił się z Andy’m Murray’em.

Panowie do meczu o tytuł przebyli dwie różne drogi. Miedwiediew w trakcie trzech rozegranych spotkań stracił jednego seta, podczas gdy Szkot wszystkie cztery starcia rozegrał na pełnym dystansie, za każdym razem spędzając na korcie nie mniej niż dwie godziny. Mocna eksploatacja organizmu dwukrotnego mistrza olimpijskiego poddawała wątpliwości jego możliwości fizyczne. Niewątpliwym faworytem spotkania był Daniił, który wygrał oba dotychczasowe mecze z tenisistą z Wysp Brytyjskich.

Pojedynek rozpoczął się dla Miedwiediewa w najlepszy możliwy sposób, od przełamania przeciwnika. Niedługo później Murray dał sobie odebrać podanie po raz drugi. Brytyjczyk rozegrał wtedy bardzo złą końcówkę gema. Najpierw popełnił podwójny błąd serwisowy, po czym wyrzucił wydawać by się mogło proste uderzenie. Andy szybko wziął się za odrabianie strat i po chwili zmniejszył przewagę oponenta. Tenisisty urodzonego w Glasgow nie było jednak stać na nic więcej w pierwszym secie (co prawda Murray miał później jednego break pointa, ale go nie wykorzystał).

Druga partia rozpoczęła się w identyczny sposób. Jednakże tym razem to do reprezentanta Wielkiej Brytanii należało kolejne przełamanie. Andy powrócił do meczu w świetnym stylu – wygrywając akcję, która w pewnym momencie wydawała się być przesądzona na korzyść jego rywala. Gdy set zaczął wchodzić w decydującą fazę lepszym tenisistą ponownie okazał się Miedwiediew. Daniił odebrał serwis Szkotowi na 5:4, co oznaczało, że będzie serwował po zwycięstwo. Mimo oddania pierwszej piłki meczowej w postaci podwójnego błędu, lider rankingu sprzed roku wykorzystał drugą okazję i zakończył spotkanie. Dzięki dziewiątemu zwycięstwu z rzędu sięgnął tym samym po 17. tytuł ATP w karierze.

 

 

 


Wyniki

Finał singla:

Daniił Miedwiediew (3) – Andy Murray (Wielka Brytania, WC) 6:4, 6:4