Doha. Mistrzynie wielkoszlemowe powalczą o finał

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka pokonała Elinę Switolinę 6:2, 6:4 i po raz sześćdziesiąty w karierze wystąpi w półfinale turnieju głównego cyklu. Rywalką Białorusinki w meczu o finał będzie Garbine Muguruza. Hiszpanka staje przed szansą powtórzenia wyniku uzyskanego w Katarze w 2018 roku.

Przed trzema laty była liderka rankingu WTA walczyła o tytuł mistrzowski w Khalifa International Tennis and Squash Complex. W ostatnim spotkaniu tamtej edycji nie dała jednak rady Petrze Kvitovej. W tym roku Hiszpanka jest o krok, by ponownie powalczyć w finale. A to po tym, gdy w czwartek pokonała 6:3, 6:1 Marię Sakkari.

Z kolei Azarenka, mistrzyni w latach 2012-2013, w meczu 1/4 finału pokonała turniejową jedynkę, Elinę Switolinę. Białorusinka i Ukrainka dotychczas spotykały się trzykrotnie, w tym raz w Katarze przed sześcioma laty. W każdym z tych spotkań górą była zawodniczka z Mińska. Nie inaczej było w tegorocznym ćwierćfinale Qatar Total Open. Dwukrotna mistrzyni katarskiej imprezy oddała rywalce sześć gemów i po raz sześćdziesiąty powalczy w meczu o finał turnieju głównego cyklu.

Drugi półfinał mógł być wewnętrzną sprawą czeskich tenisistek. Jednak Jessica Pegula niespodziewanie pokonała Karolinę Pliszkovą i to Amerykanka stanie na drodze Petry Kvitovej do katarskiego finału. Mistrzyni Qatar Total Open z 2018 roku, a zarazem finalistka ubiegłorocznej edycji, w jedynym trzysetowym ćwierćfinale odprawiła Anett Kontaveit.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 8) – Elina Switolina (Ukraina, 1) 6:2, 6:4

Jessica Pegula (USA) – Karolina Pliszkova (Czechy, 2) 6:3, 6:1

Petra Kvitova (Czechy, 4) – Anett Kontaveit (Estonia) 6:3, 3:6, 6:2

Garbine Muguruza (Hiszpania) – Maria Sakkari (Grecja) 6:3, 6:1