Doha. Nys i Zieliński nie sprostali Brytyjczykom

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: Diadora

Niestety na ćwierćfinale udział w turnieju w Dosze zakończyli Hugo Nys i Jan Zieliński. Monakijsko-polski duet uległ Brytyjczykom Danowi Evansowi i Jonny’emu O’Marze. Przegrali po dwóch wyrównanych setach.

Rozstawieni z „2” Nys i Zieliński byli faworytami środowego spotkania, ale rywalom z Wielkiej Brytanii daleko do bycia anonimowymi. Można się było zatem spodziewać, że postawią trudne warunki. Niemniej, zwycięstwo Evansa i O’Mary z finalistami Australian Open można rozpatrywać w kategoriach niespodzianki.

Nie przyszło im ono łatwo, a pierwsze gemy wcale nie zwiastowały takiego rozstrzygnięcia. To Monakijczyk i Polak zdobyli w czwartym gemie przewagę przełamania. Niestety już w kolejnym ją stracili i mimo okazji w kolejnych gemach nie zdołali jej odzyskać. A mieli nawet piłki setowe na 6:4 i 7:5. Niestety set rozstrzygnął się w tiebreaku, który pewnie wygrali Brytyjczycy. Evans i O’Mara prowadzili już nawet 6:1. Ostatecznie stracili trzy punkty.

W drugiej partii obraz gry nie zmienił się szczególnie. Obydwie pary prezentowały podobny poziom. Nys i Zieliński znaleźli się pod ścianą po ośmiu gemach, kiedy to dali się przełamać na 3:5. Serwujący po mecz rywale nie utrzymali nerwów na wodzy, dzięki czemu faworyci zdołali wyrównać. Niestety nie udało im się jednak odwrócić losów spotkania. Evans i O’Mara wywalczyli piłki meczowe na 7:5 i trzecią z nich wykorzystali. O finał zagrają z Hindusem Rohanem Bopanną i Australijczykiem Matthew Ebdenem.

Dan Evans, Jonny O’Mara (Wielka Brytania) – Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 2) 7:6(3), 7:5