Doha. Pierwszy rywal Federera wyłoniony

Stan Wawrinka nie powtórzy najlepszego wyniku z 2008 roku. Finalista Qatar Open sprzed trzynastu lat w najdłuższym wtorkowym meczu pierwszej rundy uległ Lloydowi Harrisowi. Premierowego rywala w turnieju poznał Roger Federer.

Turniej w Dosze to pierwsza impreza tenisowa, w której po ponad rocznej przerwie wystąpi 20-krotni mistrz wielkoszlemowy. Tenisista z Bazylei z powodu kontuzji kolana i operacji, jakie przeszedł, pauzował od stycznia zeszłego roku. Jego powrót do rywalizacji nastąpi w środę. Po drugiej stronie siatki stanie Daniel Evans. Brytyjczyk we wtorkowym meczu pierwszej rundy pokonał 6:4, 1:6, 6:2 Jeremy’ego Chardy’ego. Teraz zmierzy się z zawodnikiem, z którym miał okazję ostatnio trenować.

– Przez ostatnie dwa tygodnie trenowaliśmy w Dubaju. Rozegraliśmy wiele setów i prezentował się całkiem nieźle. Ale mecz to coś zupełnie innego. Kiedy trenowaliśmy, wyglądał na w pełni sprawnego, więc spodziewam się, że będzie trudno. Postaram się cieszyć tą okazją. Jeśli pójdzie mi źle, nie będzie dramatu. Jeśli wygram, będzie to wspaniałe – zapowiedział czekający go pojedynek Evans.

Jeden ze Szwajcarów dopiero rozpocznie rywalizację w Katarze, a inny już ją zakończył. Stan Wawrinka we wtorek zmierzył się z Lloydem Harrisem, który do turnieju głównego dostał się z kwalifikacji. Po trwającym ponad 2,5 godziny spotkaniu tenisista z RPA odniósł największe zwycięstwo w karierze. Kolejnym rywalem Afrykanera będzie Marton Fucsovic. Węgier w dwóch setach uporał się z Dusanem Lajoviciem.