Doha: porażki Hantuchovej i Cibulkovej

Drugi dzień turnieju w Doha okazał się wyjątkowo nieudany dla tenisistek słowackich. Niespodziewane porażki poniosły Dominika Cibulkova (nr 11) oraz Daniela Hantuchova (nr 15). Z turniejem po pierwszej rundzie pożegnała się również Sabine Lisicki (nr 9), która przegrała ze swoją rodaczką Angelique’ą Kerber 6:4, 4:6, 1:6.

Daniela Hantuchova w ubiegłą niedzielę wygrała turniej w Pattaya, pokonując po trzysetowym pojedynku Marię Kirilenko. 28-letnia Słowaczka dziś walczyła zaś przed ponad dwie i pół godziny z Simoną Halep. Mecz rozstrzygnął się dopiero w tie breaku trzeciego seta, a Rumunka wygrała 3:6, 6:2, 7:6(4).

Simona Halep przerwała tym spotkaniem serię trzech porażek z rzędu. W drugiej rundzie jej rywalką będzie Iveta Benesova, która wygrała dziś ze swoją rodaczką Barborą Zahlavovą Strycovą 4:6, 6:3, 6:1.

Po zaciętej końcówce trzeciego seta swój mecz przegrała również rozstawiona z numerem jedenaście Dominka Cibulkova. Słowaczka po raz kolejny nie potrafiła znaleźć recepty na Flavię Pennettę, przegrywając 3:6, 6:3, 5:7. W trzecim secie aż siedem gemów kończyło się breakami. Był to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistkami i czwarte zwycięstwo Włoszki.

W pierwszej rundzie turnieju Qatar Total Open doszło do pojedynku dwóch niemieckich tenisistek, polskiego pochodzenia. W konfrontacji tej górą okazałą się ta niżej sklasyfikowana. Angelique Kerber wygrała z Sabiną Lisicki 4:6, 6:4, 6:1.

Dla leworęcznej Kerber mecz ten był kolejnym potwierdzeniem jej znakomitej dyspozycji. Niemka w ubiegłym tygodniu wygrała silnie obsadzony turniej w Paryżu, pokonując między innymi Marię Szarapową oraz Marion Bartoli. W drugiej rundzie Angelique Kerber zmierzy się z Cwetaną Pironkową.

Jedynką tenisistką rozstawioną, która w piątek wygrała swój mecz w Doha jest Julia Goerges (nr 16). Niemka w spotkaniu z Anastazją Jakimową wykorzystała pięć z dziewięciu okazji na przełamanie i pewnie zwyciężyła 6:2, 6:2.

Na uwagę zasługuję ostatni mecz dnia w Doha, który zakończył się o godzinie 1:30 w nocy czasu lokalnego. Krok od sprawienia dużej niespodzianki była 17-letnia Tunezyjka Ons Jabeur, która w rankingu WTA zajmuje 1204. miejsce, a udział w turnieju rangi „Premier 5” umożliwiła jej „dzika karta”. Jabeur, po dwóch godzinach i jednej minucie rywalizacji, przegrała z doświadczoną Virginią Razzano 3:6, 6:2, 3:6.

Simona Halep (Rumunia) – Daniela Hantuchova (Słowacja, 15) 3:6, 6:2, 7:6(4)
Virginie Razzano (Francja, Q) – Ons Jabeur (Tunezja, WC) 6:3, 2:6, 6:3
Julia Goerges (Niemcy, 16) – Anastazja Jakimowa (Białoruś) 6:2, 6:2
Flavia Pennetta (Włochy) – Dominika Cibulkova (Słowacja, 11) 6:3, 2:6, 7:5
Angelique Kerber (Niemcy) – Sabine Lisicki (Niemcy, 9) 4:6, 6:4, 6:1