Doha. Rosolska i Routliffe ponownie zwycięskie

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Alicja Rosolska i Eline Routliffe udanie rozpoczęły występ w rywalizacji deblowej turnieju WTA 500 w Doha. Polsko-nowozelandzki duet w meczu pierwszej rundy pokonał duet, który do imprezy dostały się dzięki „dzikiej karcie”.

Drugi wygrany mecz w tym sezonie zanotowała jedna z najlepszych polskich deblistek, grająca ze swą deblową partnerką. Po tym jak Rosolska i Routliffe awansowały do drugiej rundy turnieju w Adelajdzie, przegrały kolejno spotkania otwarcia w Australian Open i Abu Dhabi. Tym razem zapewniły sobie awans, chociaż wynik w drugiej odsłonie mógł być jeszcze bardziej okazały.

O tym, że pary grające z „dziką kartą” przekonali się w tym roku Jan Zieliński i Hugo Nys, którzy właśnie takiemu duetowi ulegli w finale pierwszej w sezonie lewy Wielkiego Szlema. I właśnie pierwsza partia poniedziałkowego spotkania pokazała, że na duety ze specjalną przepustką do rywalizacji trzeba uważać. Al Naimi i Jaszyna wygrały gema przy serwisie „naszych” deblistek, ale po chwili miało miejsce przełamanie powrotne i mecz toczył się gem za gem. W dwunastym gemie bardziej doświadczone Polka i Nowozelandka nie oddały ani punktu przy swym returnie i zamknęły partię otwarcia. W drugiej partii Rosolska i Routliffe kontynuowały serię zwycięskich gemów, która się zatrzymała na siedmiu i wyniku 5:0. W końcówce co prawda Al-Naimi i Jaszyna wygrały jeszcze dwa gemy, ale na więcej już ich stać nie było.

Rywalkami polsko-nowozelandzkiego duetu w meczu, którego stawką będzie awans do półfinału będą zwyciężczynie spotkanie między Coco Gauff i Jessicą Pegulą a Terezą Mihalikovą i Yi-Fan Xu. Spotkanie to zaplanowano jako ostatnie na korcie centralnym pierwszego dnia turnieju.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

A. Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) – M.Al-Naimi, J. Jaszyna (Katar, WC) 7:5, 6:2