Doha. Zieliński i Nys wrócili do wygrywania

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Po niepowodzeniu w Rotterdamie Hugo Nys i Jan Zieliński wrócili na zwycięską ścieżkę. W pierwszej rundzie turnieju w Dosze pokonali Czechów Romana Jebavy’ego i Adama Pavlaska. Triumf wywalczyli w dwóch niełatwych setach.

Finaliści Australian Open są w stolicy Kataru rozstawieni z „2”. W pierwszej rundzie przyszło im mierzyć się z solidnymi reprezentantami Czech Romanem Jebavym i Adamem Pavlaskiem. Pierwszy set spotkania był wyrównany. Choć Nys i Zieliński byli oczywiście faworytami, to rywale długo stawiali im skuteczny opór. Dopiero w decydujących fragmentach seta Monakijczyk i Polak pokazali klasę. Wywalczyli piłkę meczową na 6:4 przy podaniu rywali i wykorzystali ją.

W drugiej partii Jebavy i Pavlasek byli zdeterminowani by napsuć krwi faworytom. W piątym gemie zdobyli przewagę przełamania. Na szczęście Nysowi i Zielińskiemu udało się odrobić tę stratę już w kolejnym gemie. O rozstrzygnięciu zadecydował w tej części meczu tiebreak. Faworyci wygrali go 7:4. W kolejnej rundzie zmierzą się z Brytyjczykami Danem Evansem i Jonny’m O’Marą.


Wyniki

Hugo Nys, Jan Zieliński (Monako, Polska, 2) – Roman Jebavy, Adam Pavlasek (Czechy) 6:4, 7:6(4)