Dokic: uciekłam znad krawędzi

/ Anna Niemiec , źródło: instagram/własne , foto: AFP

Jelena Dokic w mediach społecznościowych opublikowała wstrząsające wyznanie. Była australijska tenisistka przyznała, że w kwietniu tego roku była bardzo bliska odebrania sobie życia.

8.04.2022 omal nie wyskoczyłam z balkonu na 26. piętrze i nie odebrałam sobie życia – rozpoczęła swój poruszający wpis była czwarta rakieta świata. – Nigdy nie zapomnę tego dnia. Wszystko jest rozmazane. Wszystko jest ciemne. Bez tonu, bez obrazu, nic nie ma sensu… tylko łzy, smutek, depresja, niepokój i ból. Ostatnie sześć miesięcy było trudne. Bez przerwy wszędzie ciągle płaczę. W pracy ukradkiem w łazience, żeby nikt nie widział, a potem sama w domu, gdy nie mogę wytrzymać we własnych czterech ścianach. Ciągłe uczucie smutku i bólu po prostu nie znika, a moje życie zostało zniszczone. Czuję się winna, niewarta kochania i przestraszona. Wiem, że jest mnóstwo rzeczy, za które mogę być wdzięczna i zaczynam się nienawidzić za to, że nie jestem. To błędne koło.

W dalszej części swojego listy 39-latka przyznała, że chciała tylko, żeby  ból i cierpienie się skończyły. – Uciekłam znad krawędzi, nawet nie wiem, jak mi się to udało. Profesjonalna pomoc uratowała moje życie. To nie jest łatwe do napisania, ale zawsze byłam otwarta i szczerza wobec was. Piszę to, bo wiem, że nie tylko ja mam problemy. Głęboko wierzę w moc dzielenia się naszymi historiami, aby pomóc sobie nawzajem przejść przez różne rzeczy. Wiedzcie, że nie jesteś sami – zakończyła Dokić.

Australijka zdradziła, że wciąż ma lepsze i gorsze dni, ale walczy o powrót do zdrowia i wróci silniejsza niż kiedykolwiek.

Jelena Dokić zakończyła karierę w 2016 roku. Wygrała sześć turniejów rangi WTA, a jej najlepszy wynikiem w imprezie wielkoszlemowej był półfinał w 2000 roku.