Dolosowano kwalifikantów. Nadal poznał rywala

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Zakończyły się kwalifikacje do paryskiej lewy Wielkiego Szlema. Do turnieju głównego awansowali m. in. Tennys Sandgren, Mikael Ymer, czy pogromca Kamila Majchrzaka – Simone Bolelli. Wśród kobiet sztuki tej dotykały m.in. Bernarda Pera, Kristina Kucova, Varvara Lepchenko oraz pogromczyni Katarzyny Kawy – Kurumi Nara.

Zakończenie kwalifikacji oznacza rozwianie wszystkich pozostałych niewiadomych odnośnie drabinek singlowych. Na swojego pierwszego rywala czekał przede wszystkim Rafael Nadal. Legenda paryskiego turnieju zmierzy się na otwarcie z Yannickiem Hanfmannem. Co więcej, jeśli wygra, w drugiej rundzie czeka go starcie z kolejnym kwalifikantem, bowiem los skojarzył ze sobą Yannicka Madena i Kimmera Coppejansa.

Rywala poznał też Sam Querrey. Potencjalny rywal w drugiej rundzie Novaka Dżokovicia lub Huberta Hurkacza zmierzy się z Pedro Martinezem. O szczęściu może mówić też Siergiej Stachowski, który zagra w Paryżu jako ,,szczęśliwy przegrany”, a w pierwszej rundzie powalczy z Gillesem Simonem (“26”). Z kolei turniejowa “trzydziestka”, Duszan Lajović, zmierzy się z brazylijskim kwalifikantem, Thiago Monteiro. Pogromca Kamila Majchrzaka, Simone Bolelli, zagra z Lucasem Pouille (“23”).

W rywalizacji pań pierwszą przeszkodę poznała Bianca Andreescu. Młoda Kanadyjka zagra z Marie Bouzkovą. Czeszka, która zagrała w finale w Pradze, dostała się do drabinki jako ,,szczęśliwa przegrana”. Druga z ,,lucky looserek”, Timea Babos, może mówić o podwójnym szczęściu. Była liderka deblistek, zagra z Priscillą Hon, która otrzymała od organizatorów dziką kartę. Z kolei Daria Kasatkina (“21”) zmierzy się z Jasminą Paolini. Donna Vekić (“23) zagra Ludmiłą Samsonovą, a Johanna Konta (“26”) z Antonią Lottner. Pogromczyni Katarzyny Kawy, Kurumi Nara, została dolosowana do Dalili Jakupović. Ciekawe zapowiadają się też starcia Kristiny Kucovej ze Swietłaną Kuzniecową i Sofii Żuk z Laurą Siegemund.