Dominic Stricker współpracuje z Peterem Lundgrenem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/ubitennis.net, foto: AFP

Dominik Stricker nawiązał współpracę ze szwedzkim trenerem, Peterem Lundgrenem. W tym tygodniu obaj panowie są razem w szwajcarskim Lugano, gdzie odbywa się jeden z turniejów rangi Challenger.

Współpraca Strickera z Lundgrenem ma początkowo trwać trzy tygodnie. Czas ten można traktować w kategoriach okresu próbnego. Po nim możliwe będzie nawiązanie długoterminowej współpracy. Szwed ma pomóc młodemu tenisiście w rozwoju.

Co ciekawe, Lundgren nie jest obcym nazwiskiem dla szwajcarskiego tenisa. Pełnił on funkcję mentora Rogera Federera na wczesnych etapach jego kariery. Współpracował także ze Stanem Wawrinką w latach 2010-2011. Doświadczenie szwedzkiego trenera jest znacznie bogatsze, ponieważ trenował też takich zawodników jak Grigor Dimitrov, Marcelo Rios, Marcos Baghdatis i Marat Safin.

W Szwajcarii nikt nie miałby nic przeciwko, żeby Stricker nawiązał do sukcesów wyżej wymienionych tenisistów. Warto wspomnieć, że Wawrinka pod wodzą Lundgrena zwyciężył w 2010 roku w Challengerze rozgrywanym w Lugano. Właśnie tutaj teraz rywalizuje Stricker, będąc pod skrzydłami doświadczonego w swoim fachu Szweda.