Dominic Thiem o turnieju w Estoril i dawnych sukcesach

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennismajors.com/, własne, foto: AFP

W tym tygodniu Dominic Thiem rywalizuje na kortach ziemnych w Estoril. Tenisista, który kolejny raz wraca do gry po kontuzji, udzielił wywiadu, w którym omówił stan swojego zdrowia i zdradził, jak podchodzi do swoich dawnych sukcesów.

Przypomnijmy, że ostatnie tygodnie nie były łatwe dla doświadczonego Austriaka. 30-latek walczył o punkty w challengerach, ale nie odnotował spektakularnych rezultatów. Ponadto tenisiście znów dokuczał uraz nadgarstka, który stawiał pod znakiem zapytania jego start w Portugalii. Okazało się jednak, że Thiem jest gotowy do gry i zdołał wygrać mecz pierwszej rundy. Po tym sukcesie mistrz US Open 2020 stwierdził:

Już nie jestem kontuzjowany. W ostatnich tygodniach trenowałem nieco lżej i jestem gotowy na Estoril. Zobaczymy, co się wydarzy. Przed meczem z Gasquetem mam trochę wolnego, na pewno stanę do walki.

Kolejne pytanie dotyczyło tego, jak Thiem, który jest obecnie dziewięćdziesiątym pierwszym tenisistą świata, radzi sobie z takim spadkiem. Dawniej bywał wszak nawet na miejscu numer trzy. Austriak skomentował to, mówiąc:

Tamten czas jest jak z innej galaktyki, wiele się zmieniło. Miałem wtedy więcej mocy i pewności siebie i po prostu grałem lepszy tenis. Było w nim więcej płynności. Wiem, że obecnie jest inaczej, ale przestałem porównywać się do tamtego Dominika. Staram się po prostu dać z siebie wszystko tu i teraz – podkreślił.

Dominic Thiem wygrał łącznie siedemnaście turniejów rangi ATP.