Dominic Thiem sportowcem roku w Austrii

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennishead, foto: AFP

Dominic Thiem został wybrany przez austriackich dziennikarzy sportowcem roku w swoim kraju. Nie jest to niespodzianką, jako że rok 2020 był dla tego tenisisty niezwykle udany, pomimo pandemii. Jego największym sukcesem był oczywiście triumf w US Open.

W styczniu finał Australian Open, w marcu awans do czołowej trójki rankingu ATP, a we wrześniu pierwszy wielkoszlemowy tytuł. To najważniejsze osiągnięcia Dominica Thiema z kończącego się trudnego, pandemicznego sezonu. Austriak ostatecznie potwierdził w tym roku swój status jako czołowego tenisisty, a w swojej ojczyźnie został także wybrany najlepszym sportowcem 2020 roku.

Jak dotąd dwukrotnie Thiem zajmował w tym plebiscycie drugie miejsce. W obydwu przypadkach przegrywał z Marcelem Hirscherem. Teraz, kiedy legendarny narciarz alpejski zakończył już karierę, austriaccy dziennikarze uznali, że nie było już lepszego od tenisisty z Wiener Neustadt. W pokonanym polu zostawił zwycięzcę Ligi Mistrzów, grającego w Bayernie Monachium piłkarza Davida Alabę, a także zwycięzcę Pucharu Świata w skokach narciarskich Stefana Krafta.

Już niebawem Thiem stanie przed szansą na kolejny sukces. Powalczy bowiem o triumf w turnieju ATP Finals w Londynie. W ubiegłym roku przegrał tam w finale ze Stefanosem Tsitsipasem.