Domnic Thiem: To dlatego robimy sobie więcej przerw

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisnet.com, foto: AFP

Po kilkutygodniowym odpoczynku od rywalizacji w tourze Dominic Thiem zapowiedział powrót do tenisowych zmagań. Ujawniając najbliższe startowe plany, zawodnik wyjaśnił co obok walki z kontuzją skłoniło go do czasowej rezygnacji z gry.

Ubiegłoroczny mistrz US Open początku sezonu 2021 zaliczyć nie może do swoich najbardziej udanych. Po solidnym, choć z pewnością nienasycającym jego ambicji występie w Australian Open, Austriak szybciej niż można było się tego spodziewać pożegnał się z grą w Dosze. Kiedy natomiast w połowie marca w Dubaju na koncie zapisał porażkę z Lloydem Harrisem, postanowił dać sobie czas na wyleczenie kontuzji stopy oraz powrót do najwyższej dyspozycji. W tym celu zrezygnował najpierw z gry w Miami Open, a następnie zapowiedział, że jego nazwisko nie pojawi się w drabince głównej turnieju w Monte Carlo. Notowany obecnie na czwartej pozycji światowych list tenisista w wywiadzie dla ORF przyznał niedawno, że decyzja ta stanowiła dla niego także element przystosowania się do pandemicznej rzeczywistości.

– Energia kibiców, wieczorny dobry obiad, pójście na plażę – wszystkie te cudowne rzeczy po prostu wyparowały, podczas gdy te złe, jak na przykład podróżowanie nadal nas dotyczą – wyjaśnił Austriak – Wszystko jest nieco bardziej wymagające niż było dotąd. To dlatego ja i wielu innych zawodników robimy sobie więcej przerw niż normalnie. To ważne, by być ponownie w pełni gotowym do gry – dodał.

Niezależnie od tego zmianie nie uległy tegoroczne priorytety Thiema, wśród których szczególne miejsce zajmuje plan wywalczenia tytułu mistrza Roland Garros. Zanim jednak Austriak przystąpi do zmagań na paryskiej mączce zamierza sprawdzić się w kilku poprzedzających jego docelową imprezę zawodach. Pierwszym z nich będzie najprawdopodobniej rozgrywany od 19 kwietnia w Belgradzie turniej rangi ATP 250. Dopiero po nim Thiem planuje wziąć udział w wyżej punktowanych rozgrywkach.

– Jeśli chodzi o mecze z najlepszymi zawodnikami świata muszę upewnić się, że rozegram takie w Madrycie i w Rzymie. Dzięki temu będę w pełni gotowy na Paryż – powiedział tenisista.