Doskonały start Majchrzaka

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak od zwycięstwa rozpoczął walkę o tytuł Challengera w Brunszwiku oraz główną drabinkę US Open. Polak pokonał Carlosa Tabernera 7:6, 6:3. W trzeciej rudzie Piotrkowianin zagra z Rosolem lub Griekspoorem.

Kamil Majchrzak wrócił do rywalizacji po kilku dniach odpoczynku. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie znakomicie spisał się w kwalifikacjach do Wimbledonu, w których kolejno pokonał Lestienne’a, Ramanathana i Coucauda. Póżniej zadebiutował w głównej drabince na kortach All England Clubu. Co prawda przegrał w pierwszej rundzie z Fernando Verdasco, ale pozostawił dobre wrażenia.

Teraz kolejnym przystankiem dla Piotrkowianina jest Brunszwik. Po wolnym losie w premierowej rundzie, w drugiej zmierzył się z Carlosem Tabernerem.  Pojedynek od początku był bardzo wyrównany. W większości dominowali zawodnicy serwujący. Hiszpan miał szanse dwie szanse na breaka. W trzecim i jedenastym gemie. Tą drugą już wykorzystał. Miał serwis aby zamknąć seta. Wówczas Majchrzak obronił dwa setbole i ostatecznie doprowadził do tie breaka. Tam tylko kontynuował dobrą grę. Nasz reprezentant wygrał 7-2 i objął prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie, już w trzecim gemie Majchrzak przełamał rywala. Ale tym razem Polak nie potwierdził prowadzenia i chwilę później oddał serwis w pięciu punktach. Jednak w tej partii Majchrzak lepiej returnował niż podawał, co potwierdził w kolejnym gemie. Na koniec seta i jak się okazało całego pojedynku Taberener jeszcze raz stracił podanie co wiązało się z zakończeniem meczu. Polak po 95. minutach zameldował się w kolejnej rundzie.

Pierwszy raz obaj tenisiści spotkali się na korcie i zdecydowanie lepiej ten pojedynek będzie wspominał Polak. Teraz w walce o ćwierćfinał rywalem naszego reprezentanta będzie Lukas Rosol lub Tallon Grieskpoor. Ten mecz dziś wieczorem. Warto dodać, że Polak cały czas walczy aby awansować do najlepszej „setki” rankingu i dostać się do głównej drabinki US Open bez potrzeby kwalifikacji. W obecnej formie jest to bardzo prawdopodobne.