Doświadczona Estonka rywalką Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Kaia Kanepi będzie pierwszą rywalką Magdy Linette w głównej drabince turnieju WTA International w Nowym Jorku. Estonka, podobnie jak nasza tenisistka, musiała przebijać się przez eliminacje. Obie jeszcze nigdy ze sobą nie grały.

Magda Linette w Nowym Jorku wygrała już trzy mecze – pierwsze dwa spotkania w eliminacjach łatwo padły jej łupem, za to decydujące starcie z Anną Blinkową mimo dwóch setów trwało ponad 2,5 godziny. Jej pierwszą rywalką w turnieju głównym będzie Kaia Kanepi. Doświadczona Estonka także ma za sobą trzystopniowe eliminacje, w których stoczyła długie boje z Eugenie Bouchard oraz Nadią Kiczenok.

W rankingu WTA obie panie dzielą zaledwie trzy miejsca – Linette jest w najnowszym notowaniu 80., Kanepi zajmuje natomiast 83. pozycję. Obie na światowych kortach występują już bardzo długo, mimo to nigdy jeszcze ze sobą nie grały. 34-latka kiedyś była nawet 15. rakietą świata, lecz jej sukcesy to już dość odległe czasy. Wygrała cztery turnieje głównego cyklu (na osiem finałów), ale ostatni mecz o tytuł rozegrała w 2013 roku.

Ten sezon to dla Kanepi przede wszystkim czwarta runda Roland Garros. Na innych nawierzchniach Estonka spisywała się już słabiej, choć w Miami przeszła eliminacje, a w Australian Open urwała w pierwszej rundzie seta Simonie Halep. Mimo to Polka z pewnością nie będzie miała łatwej przeprawy. Mecz z Kanepi rozegra już w poniedziałkowy wieczór – będzie to czwarte spotkanie od godziny 16:00 na korcie numer jeden. Można więc się spodziewać, że tenisistki wyjdą na kort około 22.