Doświadczony fachowiec pomoże Thiemowi wrócić do dawnej formy

/ Szymon Adamski , źródło: własne / derstandard.at, foto: AFP

Dominic Thiem wraca w ojczyźnie do pełni zdrowia. Na Instagramie pochwalił się, że ściągnął z ręki stabilizującą szynę i chwycił za rakietę. Dziennikarze donoszą natomiast, że razem z tenisistą przebywa w Austrii Jez Green. Fachowiec od przygotowania fizycznego ma pomóc zawodnikowi w powrocie do rywalizacji. Być może już na US Open, gdzie Thiem wystąpiłby w roli obrońcy tytułu.  

Od ostatniego meczu jednej z największych gwiazd męskich rozgrywek miną niebawem dwa miesiące. Thiem długo walczył z urazem prawego nadgarstka, ale w ostatnich dniach z jego obozu napływają pozytywne informacje. Zawodnik jeszcze w tym sezonie ma wrócić do zmagań.

Skoro czuje się lepiej, to podstawowe pytanie brzmi, czy zdąży odpowiednio przygotować się na US Open. Kreśląc plan na tegoroczne rozgrywki, Austriak na pewno zaznaczył nowojorskie zmagania czerwonym kolorem. Thiem na pewno zrobi wszystko, by móc stanąć do walki o obronę tytułu.

Pomóc ma mu w tym Jez Green. Stali członkowie sztabu Austriaka potwierdzili, że Brytyjczyk przyjechał do Austrii na trzy tygodnie i próbuje pomóc zawodnikowi. Po tym czasie obie strony zadecydują, czy kontynuować współpracę, czy zakończyć ją po swego rodzaju okresie próbnym.

Green przez ostatnie lata zasiadał w boksie Alexandra Zvereva, a wcześniej związany był też chociażby z Tomaszem Berdychem i Andym Murray’em. W środowisku tenisowym jest uznawany za jednego z najlepszych specjalistów od przygotowania fizycznego.

US Open rusza 30 sierpnia. Trudno sobie wyobrazić, by Thiem miał wystartować gdziekolwiek wcześniej, ponieważ sam występ w Nowym Jorku stoi pod znakiem zapytania.