Dothan. Kawa przebrnęła kwalifikacje

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: Bella Cup

Katarzyna Kawa utrzymuje dobrą dyspozycję i zbliża się do startu w eliminacjach turniejów wielkoszlemowych. Polka skutecznie przeszła przez dwustopniowe kwalifikacje turnieju w Dothan (pula nagród 80 tys. dol.). Odpadły dwie pozostałe Polki: Katarzyna Piter i Urszula Radwańska.

26-latka z Krynicy-Zdroju dobrze prezentuje się w Stanach Zjednoczonych. Po zwycięstwie w Jackson (pula nagród 25 tys. dol.) i ćwierćfinale w Pelham (ta sama pula), nasza reprezentantka bierze udział w mocniej obsadzonym turnieju, w którym każde zwycięstwo jest znacznie wyżej cenione i może dostarczyć jej cenne punkty w walce o drugą setkę rankingu.

W pierwszej rundzie eliminacji mieliśmy aż trzy Polki. Niestety, już na tym etapie z rywalizacją pożegnała się Urszula Radwańska (rozstawiona z “dwójką”). Przegrała z Ingrid Neel, reprezentantką gospodarzy, występującą z ,,dziką kartą". W drugiej rundzie odpadła Katarzyna Piter (rozstawiona z “ósemką”). Najpierw pokonała Emerald Able (USA, dzika karta), by potem uznać wyższość Kristiny Kucovej. Słowaczka rozstawiona była z “czwórką”.

Jedynie Kawa dostała się do głównej drabinki. W pierwszym meczu ograła Amerykankę, Jennifer Elle. W drugim zmiotła Pannę Udvardy. Węgierka, którą rozstawiono z “jedenastką”, ma za sobą niedawny występ w półfinale imprezy w Palm Harbor (pula nagród 80 tys. dol.).

W nagrodę Kawa zostanie dolosowana do głównej drabinki. Wśród jej potencjalnych rywalek są: znakomita czeska deblistka – Lucie Hradecka, zdolna Amerykanka – Allie Kick, finalistka turnieju w Bogocie – Astra Sharma, inne utalentowane Australijki – Lizette Cabrera i Kimberly Birrell oraz kolejna reprezentantka gospodarzy – Claire Liu.


Wyniki

Druga runda kwalifikacji:
Katarzyna Kawa (Polska, 3) – Panna Udvardy (Węgry, 11) 6:3, 6:1
Kristina Kucova (Słowacja, 4) – Katarzyna Piter (Polska, 8) 6:2, 6:0