Dothan. Kontuzja uniemożliwiła Kawie niespodziewane zwycięstwo

/ Szymon Frąckiewicz, źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa (WTA 230) w pierwszej rundzie turnieju ITF 80 000 w Dothan skreczowała w starciu z notowaną o niemal 100 pozycji wyżej w rankingu WTA Amerykanką Allie Kiick (WTA 139). Mecz został przerwany przy prowadzeniu 4-6 6-3 3-0 dla reprezentantki gospodarzy.

Pierwszy set spotkania był dość wyrównany. Obydwie zawodniczki miały poważne problemy z utrzymaniem własnego podania, mimo że Kawa miała aż 82% celności pierwszego serwisu, a rywalka tylko 59%. Jedna i druga prowadziła z przewagą przełamania, której nie zdołały utrzymać. Ostatecznie jednak to Polka triumfowała w tej partii. Prowadząc 5-4 wykorzystała trzecią wywalczoną przy serwisie rywalki piłkę setową.

Drugą odsłonę spotkania świetnie rozpoczęła nasza reprezentantka. Po kilkunastu minutach prowadziła już 3-0. Niestety obydwie zawodniczki grały dość nierówno. W efekcie pięć kolejnych gemów padło łupem Kiick. Amerykanka znalazła się w przed doskonałą okazją do wyrównania. Bez większych problemów zwyciężyła w szóstym gemie z rzędu i doprowadziła do trzeciego seta.

Początek decydującej partii pokazał jednak, że przyczyną słabszej gry Polki były problemy zdrowotne. Kick zdążyła wyjść na prowadzenie 3-0 w tej partii, zanim mecz został zakończony przez krecz Kawy. Miejmy nadzieję, że uraz naszej tenisistki nie jest poważny.