Drabinki rozlosowane! Znamy pierwszych rywali Polaków

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Polscy tenisiści poznali pierwszych rywali, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć podczas wielkoszlemowego Wimbledonu. W piątek, o 11:00 polskiego czasu, przy Church Road w Londynie rozlosowano drabinki turniejów singlowych pań i panów. Jak trafili nasi zawodnicy?

Zarówno Hubert Hurkacz, jak i Kamil Majchrzak trafili na tenisistów wyżej sklasyfikowanych od siebie. O ile w przypadku Majchrzaka było to niemal pewne, Hurkacz mógł trafić w pierwszej rundzie nieco lepiej. Wrocławianin już w pierwszym meczu zmierzy się z rozstawionym zawodnikiem i będzie to pochodzący z Belgradu Duszan Lajović. Serb to aktualnie 33. rakieta świata i turniejowa “32”. Warto jednak dodać, że Lajović najlepsze wyniki osiąga na kortach ziemnych, a najlepszy jego wynik na Wimbledonie to ubiegłoroczna druga runda. Co ważne, jeśli Polakowi udałoby się przejść dwie pierwsze rundy, w trzeciej najpewniej stanąłby naprzeciw innego Serba – broniącego tytułu Novaka Dżokovicia. 

Na solidnie grającego na ziemi rywala trafił w pierwszej rundzie także Kamil Majchrzak. Piotrkowianin po udanym przejściu przez eliminacje wylosował doświadczonego Hiszpana – Fernando Verdasco, który na trawie spisuje się mocno przeciętnie. W przeciągu ostatnich dwóch sezonów 35-latek z Madrytu na tej nawierzchni wygrał jedynie cztery spotkania i w tym swoich szans może upatrywać drugi reprezentant Polski. 

Swoje rywalki w pierwszej rundzie Wimbledonu poznały również Iga Świątek i Magda Linette. Warszawianka, która przed rokiem triumfowała w juniorskim Wimbledonie, wylosowała 83. w rankingu Szwajcarkę Viktorię Golubic. W razie zwycięstwa nad 26-latką z Zurichu, w kolejnym meczu Świątek mogłaby zagrać z wiceliderką rankingu – Japonką Naomi Osaką. 

Szczęście w losowaniu sprzyjało także i Magdzie Linette. Poznanianka, która do tej pory podczas wielkoszlemowych turniejów trafiała zwykle na dużo silniejsze rywalki, tym razem stanie naprzeciw grającej w eliminacjach Rosjance Annie Kalinskayi. 20-latka z Moskwy to nadzieja rosyjskiego tenisa, ale zdecydowanie w zasięgu bardziej doświadczonej Polki. 

 

Polacy w pierwszej rundzie Wimbledonu:

 

Turniej mężczyzn:

Hubert Hurkacz (Polska) – Dusan Lajović (Serbia, 32)

Kamil Majchrzak (Polska) – Fernando Verdasco (Hiszpania)

 

Turniej kobiet:

Magda Linette (Polska) – Anna Kalinskaya (Rosja, Q)

Iga Świątek (Polska) – Viktoria Golubic (Szwajcaria)