Dreszczowiec Kubota i Melo

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zagrają w półfinale Noventi Open 2019. Polak i Brazylijczyk obronili piłkę meczową w starciu z Davidem Goffin i Piere-Huguesem Herbertem, ostatecznie wygrywając 6:4, 6:7 (4), 11:9 po godzinie i 47 minutach.

Ćwierćfinałowe starcie Łukasza Kubota i Marcelo Melo można określić mianem horroru z happy endem. Polak i Brazylijczyk zmierzyli się z Belgiem Davidem Goffin i Francuzem Piere-Huguesem Herbertem. Niewiele zabrakło, a doszłoby do niespodzianki i obrońcy tytułu odpadliby z turnieju.

Tak się jednak nie stało. Kubot i Melo pokazali wolę walki i zachowali zimną krew do końca. Pierwsza odsłona toczyła się pod dyktando serwujących. Dopiero przy stanie 5:4 dla „naszej” pary udało się przełamać opór i tym samym dwukrotni mistrzowie tej imprezy zapisali partię otwarcia na swoje konto.

Druga odsłona miała nieco inny przebieg. Belgijsko-francuski duet uzyskał breaka już w trzecim gemie, ale nie potrafił utrzymać tej przewagi. Kubot i Melo natychmiast odrobili straty i gra ponownie przebiegała według schematu – kto ma serwis, ten wygrywa gema. Tym samym losy seta musiał rozstrzygnąć tie-break. Ten lepiej rozpoczął się dla triumfatorów Wimbledonu 2017, gdyż wyszli na prowadzenie 2:0. Jeden mini break nie był jednak solidną zaliczką i od tego momentu sytuacja zaczęła się układać korzystnie dla Goffin i Herberta. Finalnie doprowadzili oni do wyrównania stanu meczu.

Super tie-break z kolei miał niezwykle emocjonujący przebieg. Belg i Francuz wyszli na prowadzenie 8:4 i wydawało się, że to tylko formalność, by to oni znaleźli się w półfinale turnieju. Kubot i Melo jednak się nie poddawali. Wygrali kolejne cztery punkty i sytuacja znowu była otwarta. Po następnej wymianie to nierozstawieni zawodnicy uzyskali piłkę meczową, ale tej szansy także nie wykorzystali. Polak i Brazylijczyk zdobyli trzy punkty z rzędu i ostatecznie to oni zagrają w półfinale.

Kubot i Melo podwyższyli serię zwycięstw w Halle do dziesięciu. W walce o finał zmierzą się z parą japońsko-niemiecką Ben McLachlan / Jan-Lennard Struff.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 1) – David Goffin, Piere-Hugues Herbert (Belgia, Francja) 6:4, 6:7 (4), 11:9