Dreszczowiec nie dla Linette

Magda Linette przegrała z Heather Watson 7:5, 6:7(4), 7:6(6) w ćwierćfinale Tianjin Open 2019. Polka nie wykorzystała trzech piłek meczowych.

Obie tenisistki grały ze sobą niedawno. Przed niespełna dwoma tygodniami w Pekinie górą była poznanianka, która oddala rywalce jedynie trzy gemy. Piątkowy pojedynek był zdecydowanie bardziej wyrównany.

W pierwszej odsłonie spotkania ćwierćfinałowego Linette prowadziła już 5:2. Wtedy  rywalka wrzuciła wyższy bieg i wygrała pięć gemów z rzędu. Druga odsłona pojedynku była bardziej wyrównana. Obie tenisistki dwukrotnie straciły swoje podanie i losach decydował tie-break. W tym lepiej zaprezentowała się Linette. Objęła prowadzenie 5-2, i przewagę trzech punktów utrzymała już do końca. Brytyjka mogła pluć sobie w brodę, że nie wykorzystała szans, jakie miała w drugiej partii. W tym piłki meczowej w dziesiątym gemie.

Decydujący set był równie zacięty, co drugi. Z tą różnicą, że obie tenisistki straciły podanie po razie. Tym razem piłki meczowe, od razu trzy z rzędu, miała Linette. Jednak podobnie, jak rywalka, nie umiała ich wykorzystać. I o tym kto awansuje do półfinału Tianjin Open 2019, miał rozstrzygnąć tie-break. Ten był festiwalem pomyłek z obu stron. W tym lepiej wypadła Watson, która po 181 minutach gry zakończyła mecz.

Ćwierćfinał singla:

Heather Watson (Wielka Brytania) – Magda Linette (Polska, 8) 7:5, 6:7(4), 7:6(6)