Droga do Pekao Szczecin Open [wideo]

/ Olide, źródło: własne, foto: Olide

W niedzielę na kortach w Szczecinie odbyły się testy selekcyjne dla dzieci od 5 do 7 lat. Ci, którzy poradzą sobie najlepiej otrzymają sprzęt tenisowy, a od maja rozpoczną szkolenie w klubach AT Promasters i Szczecińskim Centrum Tenisowym.

"Droga do Pekao" to inicjatywa sfinansowana w całości przez bank Pekao SA, głównego sponsora szczecińskiego challengera.

Akcja ma na celu znalezienie najbardziej utalentowanych dzieci, które dostaną ogromną pomoc na początku swojej kariery. Dzieci oprócz sprzętu mogą liczyć na regularne szkolenia i wykwalifikowaną kadrę trenerską.

To są dzieci w wieku od 5 do 7 lat, a to jest najlepszy wiek by zacząć tenisową karierę – mówi Mariusz Małkiewicz z AT Promasters. – W przyszłości te dzieci mogą zostać objęte programem Polskiego Związku Tenisowego "Tenis 10".

W niedzielę nie brakowało chętnych. Dzieci przeszły szereg testów sprawnościowych. Trenerzy z klubów sprawdzali na kortach umiejętności najmłodszych. Z całej grupy każdy z klubów wyłoni ósemkę najlepiej rokujących dzieci, które od mają będą mogły rozpocząć nieodpłatne szkolenie.

""

""

""

"" 

 ""