Drugi tytuł dla Babos i Mladenovic

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Timea Babos i Kristina Mladenovic pokonały 6:2, 6:3 Ying-Ying Duan i Saisai Zheng w finale debla kobiet Roland Garros 2019. Dla Francuzki to piąty, a dla Węgierki drugi tytuł wielkoszlemowy w tej specjalności. 

Rozstawione z numerem dwa w tegorocznych zmaganiach na kortach im. Rolanda Garrosa tenisistki zagrały w czwartym wielkoszlemowym finale w ciągu półtora roku i sięgnęły po drugi tytuł. Na początku poprzedniego sezonu Mladenovic i Babos wywalczyły tytuł mistrzowski w Melbourne. Następnie zaliczyły dwa ćwierćfinały – Roland Garros i Wimbledon 2018, oraz finał US Open 2018. Na początku roku Francuzka i Węgierka obroniły tytuł mistrzowski na Antypodach, a ostatniego dnia Roland Garros 2019 ponownie sięgnęły po mistrzostwo, które jest ich drugim wspólnym tytułem.

Tym samym reprezentantka gospodarzy powtórzyła wynik sprzed trzech lat, gdy wraz z Caroline Garcią okazały się bezkonkurencyjne. Kluczem do sukcesu w finałowym starciu była skuteczność w odbiorze serwisu. Mladenovic i Babos tylko raz straciły swój serwis, samemu wykorzystując okazje do przełamania czterokrotnie. Francuzka w poniedziałek awansuje na fotel liderki w rankingu deblowym.

 


Wyniki

Wyniki

Finał debla kobiet:

K. Mladenovic, T. Babos (Francja, Węgry, 2) – Y. Duang, S. Zheng (Chiny, Chiny) 6:2, 6:3