Drugi tytuł nastolatek! Gauff i McNally znów zachwyciły

/ Michał Krogulec , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Coco Gauff i Catherine McNally wygrały drugi turnieju WTA International w tym sezonie. Amerykanki były bezkonkurencyjne w tym tygodniu w Luksemburgu, trzykrotnie triumfując nad rozstawionymi duetami. 

W finale imprezy w Luksemburgu Gauff i McNally pokonały parę z numerem drugim, Amerykankę Kaitlyn Christian i Chilijkę Alexę Guarachi 6:2, 6:2. W półfinale były lepsze od najwyżej rozstawionych Czeszek Kristiny Pliskovej i Renaty Voracovej, triumfując 6:2, 6:4, a w ćwierćfinale od Anny Blinkowej i Miyu Kato, zwyciężając 6:4, 6:4. Jedyny set na przestrzeni tygodnia w Luksemburgu straciły w I rundzie.

Dla 15-letniej Coco Gauff i  17-letniej Catherine McNally, to drugi tytuł w tym sezonie. Wcześniej triumfowały w Waszyngtonie. Tenisistki były również najlepsze w tegorocznym turnieju do lat 18 w ramach juniorskiego US Open.

Po finale w Luksemburgu, Catherine McNally komplementowała Coco Gauff i podkreślała wzajemne zrozumienie na korcie.

– Chciałabym podziękować Coco za grę ze mną. Jest niesamowitą dziewczyną i wspaniałą zawodniczką i mam nadzieję, że to dopiero drugi z wielu tytułów WTA! Kiedy wychodzimy na kort, wzajemnie się rozumiemy. Coco ma potężny serwis i mocno uderza piłki z za końcowej linii, ja z kolei lubię uderzać przy siatce. Obie gramy agresywnie.


Wyniki

Finał gry podwójnej:

C. Gauff, C. McNally (USA) / K. Christian A. Guarachi (USA, Chile, 2) 6:2, 6:2