Drzewiecki i Kowalczyk w półfinale debla

/ Maciej Pietrasik , źródło: korespondencja z Sopotu, foto: Pekao Szczecin Open

Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk już od wczoraj byli jedynymi Polakami w turnieju Sopot Open. Dziś awansowali oni do półfinału debla. W walce o finał zmierzą się z Iwanem Gachowem oraz Asłanem Karacewem.

Tegoroczny Sopot Open nie układa się dobrze dla Polaków – zdecydowana większość z nich odpadła już po pierwszym meczu. W eliminacjach wygrał Paweł Ciaś, a w pierwszej rundzie singla Daniel Michalski, lecz obaj mierzyli się wtedy z innymi tenisistami z naszego kraju. Chlubnym wyjątkiem byli więc tylko Karol Drzewiecki i Mateusz Kowalczyk, którzy w pierwszej rundzie debla ograli rywali z zagranicy.

Nasi tenisiści w czwartek poszli za ciosem, choć przez długi czas niewiele na to wskazywało. Przegrali bowiem pierwszego seta z Javierem Barranco Cosano i Alexandrem Marino, a w drugim przegrywali już 3:5. Od tego momentu biało-czerwoni, niesieni przez wypełnione niemal w całości trybuny, byli jednak zdecydowanie lepsi. Najpierw odrobili starty, później wywalczyli setbola przy podaniu rywali, ale mimo że go nie wykorzystali, to w tiebreaku oddali przeciwnikom tylko jeden punkt.

Super tiebreak był już dużo bardziej zacięty, a oba duety znakomicie w nim serwowały. Na osiemnaście punktów tylko jeden zakończył się zwycięstwem odbierających – w początkowej fazie rozgrywki akcję przy podaniu rywali wygrali Drzewiecki i Kowalczyk. Dzięki temu w piątek zagrają o finał, a w ostatnim meczu dnia ich rywalami będą Rosjanie Iwan Gachow i Asłan Karacew.

Poznaliśmy już większość ćwierćfinalistów singla. W grze o tytuł są Stefano Travaglia, Tristan Lamasine, Aleksiej Watutin, Mohamed, Safwat, Filip Horansky, Asłan Karacew i Jan Choinski. Ten ostatni pokonał w trzech setach pogromcę Kamila Majchrzaka, Jeremy’ego Jahna. Dwa mecze w piątek zagra Jurgen Zopp lub Paolo Lorenzi – ich mecz trzeciej rundy został przerwany przez opady deszczu.

Z Sopotu, Maciej Pietrasik


Wyniki

Ćwierćfinały debla:
K. Drzewiecki, M. Kowalczyk (Polska, WC) – J. Barranco Cosano, A. Merino (Hiszpania, Peru) 4:6, 7:6(1), 10-8
A. Begemann, F. Mergea (Niemcy, Rumunia) – T. Brkić, A. Pavić (Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, 1) 6:2, 3:6, 10-8
I. Gachow, A. Karacew (Rosja) – H. Johnson, Y. Johnson (USA) 7:6(4) 6:7(4), 10-7

Trzecia runda singla:
Stefano Travaglia (Włochy, 1) – Gastao Elias (Portugalia) 6:4, 6:2
Tristan Lamasine (Francja, 14) – Mikael Ymer (Szwecja, 4) 2:6, 6:4, 6:1
Aleksiej Watutin (Rosja, 11) – Kimmer Coppejans (Belgia, 6) 6:4, 6:2
Mohamed Safwat (Egipt, 12) – Pedro Martinez (Hiszpania, 7) 6:3, 6:4
Filip Horansky (Słowacja, 10) – Aleksandre Metreveli (Gruzja) 6:3, 6:1
Jan Choinski (Wielka Brytania, 16) – Jeremy Jahn 6:3, 6:7(7), 6:4
Asłan Karacew (Rosja) – Christopher O’Connell (Australia) 6:2, 6:1