Drzewiecki i Walków bliscy tytułu

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: pekaoszczecinopen.pl

Karol Drzewiecki i Szymon Walków bardzo dobrze spisali się podczas turnieju ATP Challenger Tour rozgrywanego na Majorce. Na kortach twardych Polacy dotarli aż do finału. W grze o tytuł lepsi okazali się najwyżej rozstawieni Sander Arends oraz David Pel.

W zawodach Rafa Nadal Open na Majorce Karol Drzewiecki z Szymonem Walkowem zostali rozstawieni z numerem trzy. Polacy w turnieju radzili sobie znakomicie – bez większych problemów pokonywali niżej notowane pary. Jedynie w półfinale stracili seta, lecz odrobili straty, a w super tiebreaku wygrali 10-0.

W meczu o tytuł rywalami naszych tenisistów byli najwyżej rozstawieni Holendrzy, Sander Arends i David Pel. W trzecim gemie uzyskali oni przełamanie, ale Polacy zdołali od razu odrobić straty. Niestety, w końcówce słabszy moment przytrafił się Drzewieckiemu i Walkowowi, przez co przegrali oni 5:7. O losach drugiej partii zdecydowało przełamanie, które Arends i Pel uzyskali na samym początku. Nasi gracze nie mieli w tej odsłonie ani jednego break pointa i w całym meczu przegrali 5:7, 4:6.

Za finał na Majorce Polacy otrzymali do podziału 1.550€ i, co zdecydowanie ważniejsze, po 48 punktów do rankingu ATP. To pozwoli im na nieznaczny awans w klasyfikacji najlepszych deblistów. Obaj plasują się w połowie drugiej setki.