Wiedeń. Drzewiecki i Walków zadebiutują w głównym cyklu. Ich rywalami mistrzowie US Open

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Pekao Szczecin Open

Karol Drzewiecki i Szymon Walków po raz pierwszy wystąpią w turnieju głównym cyklu ATP. W wiedniu Polacy z sukcesem przebrnęli przez dwustopniowe eliminacje. W nagrodę zagrają z aktualnymi mistrzami US Open i niedawnymi finalistami Roland Garros, parą Mate Pavić/Bruno Soares.

Karol Drzewiecki oraz Szymon Walków w Wiedniu musieli wygrać dwa mecze, aby znaleźć się w głównej drabince. W pierwszej rundzie eliminacji naprzeciwko stanęła para Austriaków – Alexander Erler i David Pichler. Spotkanie było zacięte, ale w dwóch tiebreakach lepsza okazywała się nasza para.

W kolejnym meczu Polacy mierzyli się ze zdecydowanie bardziej doświadczonymi rywalami. Chorwaccy bracia, Ivan i Matej Sabanovowie, wielokrotnie sięgali po zwycięstwa na niższym poziomie, ale w meczu z Drzewieckim i Walkowem nie mieli za wiele do powiedzenia.

Pierwszy set był jeszcze dość zacięty. Polacy jako pierwsi wywalczyli przełamanie w szóstym gemie. Później od razu stracili podanie, ale w końcówce raz jeszcze zwyciężyli przy serwisie rywali, co było równoznaczne z wygraną 6:4 w całej partii.

Druga odsłona od początku należała do Drzewieckiego oraz Walkowa. Nasza para zaczęła od breaka, a później powiększyła jeszcze przewagę. W efekcie Polacy zwyciężyli 6:4, 6:1 i zapewnili sobie miejsce w głównej drabince.

W cyklu ATP World Tour obaj zagrają po raz pierwszy. Czeka ich niezwykle trudne zadanie, bo już w pierwszej rundzie nasi tenisiści trafili na najwyżej rozstawionych Mate Pavicia oraz Bruno Soaresa. Rywale niedawno sięgnęli po zwycięstwo w US Open i byli w finale Roland Garros.


Wyniki

Finał eliminacji:
K. Drzewiecki, S. Walków (Polska, 1) – I. Sabanov, M. Sabanov (Chorwacja, 2) 6:4, 6:1