Dubaj. Clijsters uczci okrągłą rocznicę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Kim Clijsters przyspieszyła datę powrotu na zawodowe korty. Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa w lutym wystąpi w turnieju Dubai Duty Free Championships.

Była liderka światowego rankingu pierwotnie miała wrócić do rywalizacji już w styczniu na Antypodach. Z powodu kontuzji musiała jednak zmodyfikować plany i zapowiedziała, że wystartuje na początku marca w meksykańskim Monterrey. Nie wykluczyła jednak, że jeśli wszystko będzie szło dobrze, to wróci wcześniej. I tak też się stało.

W poniedziałek Belgijka za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że przyjęła „dziką kartę” do turnieju Dubai Duty Free Championships, który obchodzi w tym roku 20-lecie istnienia. – Od momentu ogłoszenia powrotu, mieliśmy kilka potknięć, ale teraz jestem naprawdę podekscytowana, że będę mogła wrócić na zawodowe korty i sprawdzić, co ten nowy rozdział przyniesie – napisała 36-latka. – Wiem, że ten turniej obchodzi wyjątkową rocznicę w tym roku, więc jestem zaszczycona, że wrócę do sportu i przy okazji zadebiutuje w Dubaju właśnie teraz. Już nie mogę się doczekać, żeby wystąpić przed kibicami. Wsparcie, które dostałam przez ostatnie miesiące było niewiarygodne.

Z decyzji belgijskiej tenisistka bardzo cieszą się również organizatorzy imprezy.

Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli gościć taką wspaniała mistrzynię po raz pierwszy. To wspaniałe, że Kim Clijsters włączyła Dubai to swojego okrojonego kalendarza – powiedział Colm McLoughlin, wiceprezes ds. wykonawczych. – Ona jest jedną z najwspanialszych zawodniczek w historii tej dyscypliny. Była nie tylko jedną z najtwardszych tenisistek, ale również jedną z najbardziej lubianych i szanowanych przez rywalki. Będziemy trzymać za nią kciuki!

Udział w dubajskich zawodach zapowiedziały również Simona Halep, Bianca Andreescu, Sofia Kenin, Karolina Pliszkova oraz Elina Switolina. Z powodu kontuzji prawej stopy wycofała się Ashleigh Barty.