Dubaj. Dźoković kontynuuje zwycięską passę w 2020 roku

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Novak Dźoković cały czas pozostaje niepokonany w tym sezonie. W poniedziałek Serb wygrał 14. pojedynek w tym roku, oddając Malkowi Jaziri’emu tylko trzy gemy. Awans do drugiej rundy wywalczyli także Rosjanie – Karen Chaczanow i Andriej Rublow.

W pierwszym występie w Dubaju od 2016 roku, Novak Dźoković nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Malka Jaziri’ego. Serb szybko wspiął się na poziom, który prezentował na początku roku podczas ATP Cup i Australian Open. Grał ofensywnie, posyłał dużo winnerów i nie pozwolił Tunezyjczykowi na nawiązanie wyrównanej walki. Lider rankingu czterokrotnie przełamał rywala, sam natomiast nie musiał bronić żadnego break pointa. Tym samym „Nole” po godzinie gry zameldował się w drugiej rundzie i przedłużył zwycięską serię do 14 pojedynków.

W walce o ćwierćfinał Dźokovic zmierzy się z Philippem Kohlschreiberem. Niemiec zdołał odrobić stratę seta w meczu przeciwko Mohamedowi Safatowi, a w decydującej partii nie stracił nawet gema.

Więcej problemów napotkał z kolei Karen Chaczanow. Rosjanin, który prezentuje zmienną formę od początku sezonu, musiał dwukrotnie odrabiać stratę breaka w pierwszym secie meczu z Michaiłem Kukuszkinem. Kazach prowadził 3:1, a następnie 4:2, ale nie był w stanie doprowadzić do pomyślnego dla siebie zakończenia. Moskwianin ostatecznie zapisał partię otwarcia na swoje konto po tie-breaku, a w drugim secie znacznie poprawił podanie, co ułatwiło mu grę i awans do drugiej rundy.

Kolega i partner deblowy Chaczanowa, Andriej Rublow, który debiutuje w głównej drabince w Dubaju, także w dwóch setach poradził sobie z 17-letnim Lorenzo Musettim. Rosjanin podobnie, jak Dźoković odniósł 14. zwycięstwo w sezonie, choć w przeciwieństwie do Serba ma też na koncie dwie porażki.

Gael Monfils także nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki. Mimo nierównej gry w pierwszym secie z Martonem Fucsovicsem, Francuz zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i po dwóch godzinach walki pokonał Węgra. To 10. pojedynek z rzędu wygrany przez Monfilsa, co jest najdłuższą serią bez porażki w jego karierze.

Novak Dźoković (Serbia, 1) – Malek Jaziri (Tunezja, WC) 6:1, 6:2

Gael Monfils (Francja, 3) – Marton Fucsovics (Węgry) 6:4, 7:5

Andriej Rublow (Rosja, 6) – Lorenzo Musetti (Włochy, Q) 6:4, 6:4

Karen Chaczanow (Rosja, 7) – Michaił Kukuszkin (Kazachstan) 7:6 (2), 6:1

Richard Gasquet (Francja) – Lloyd Harris (RPA, Q) 7:6 (5), 6:4

Philipp Kohlschreiber (Niemcy) – Mohamed Safat (Egipt, WC) 4:6, 6:4, 6:0