Dubaj. Dźoković z piątym tytułem

/ Dominika Opala , źródło: własne , foto: AFP

Stefanos Tsitsipas nie zdołał zatrzymać Novaka Dźokovicia i przerwać jego zwycięskiej passy od początku sezonu. Serb pokonał Greka 6:3, 6:4 w pojedynku trwającym 78 minut. To piąty tytuł belgradczyka w Dubaju, więcej zdobył tutaj tylko Roger Federer.

Novak Dźoković przedłużył w sobotę serię bez porażki. Serb wygrał 18. pojedynek z rzędu i tym samym triumfował w Dubaju po raz piąty. Przeszkodzić chciał mu w tym Stefanos Tsitsipas, ale jego starania nie przyniosły pomyślnych dla niego skutków. Grek przegrał w dubajskim finale drugi rok z rzędu. W ubiegłym sezonie lepszy od niego był Roger Federer, który wygrywał Dubai Duty Free Tennis Championships ósmy raz.

To był piaty finał w Dubaju, w którym zmierzyli się dwaj najwyżej rozstawieni tenisiści, ale dopiero w tegorocznej edycji takie spotkanie wygrała turniejowa „jedynka”. Finałowe starcie w 2020 roku nie było porywającym widowiskiem. W partii otwarcia Dźoković posłał jedynie cztery winnery, ale to wystarczyło, by wyjść na prowadzenie. Serb kontrolował sytuację na korcie i wtedy, kiedy musiał podwyższał poziom swojej gry. Lider rankingu uzyskał przełamanie w ósmym gemie, a następnie dokończył dzieła przy własnym serwisie.

Druga odsłona dostarczyła nieco więcej emocji. Jako pierwszy ponownie przełamał „Nole” i objął prowadzenie 3:2. Tsitsipas dobrze jednak zareagował na taki obrót spraw i błyskawicznie odrobił starty. Nie potrafił natomiast zapobiec breakowi w dziewiątym gemie, który był kluczowy dla losów seta. Tym samym Dźoković mógł świętować 79. triumf w rozgrywkach głównego cyklu.