Dubaj: finałowa porażka Polaków

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski przegrali w finale turnieju ATP w Dubaju z Maheshem Bhupathim i Rohanem Bopanną. Hindusi triumfowali 6:4, 3:6, 10-5. Dla Polaków występ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i tak jest najlepszym wynikiem w sezonie.

Początek pierwszego seta był dość pechowy dla naszego duetu. Fyrstenberg i Matkowski mieli trzy szanse na przełamanie Bhupathiego i Bopanny, ale nie wykorzystali żadnej z okazji. Hindusi natomiast mieli tylko jednego break pointa (w siódmym gemie), ale zamienili go na przełamanie i dzięki niemu triumfowali 6:4. Podrażnieni takim obrotem sytuacji Polacy z animuszem przystąpili do drugiej odsłony. Już na samym początku przełamali Rohana Bopannę i przewagę breaka utrzymali do końca seta, zwyciężając 6:3. Niestety w tie breaku meczowym ponownie lepsi okazali się rozstawieni z „czwórką” rywale. Od początku powiększali przewagę i triumfowali 10-5.

Fyrstenberg i Matkowski po raz pierwszy w tym sezonie osiągnęli finał turnieju ATP. Dokonując tej sztuki w turnieju rangi World Tour 500, zdobyli 300 punktów oraz 54 540 dolarów. Dla Polaków to drugi tak dobry występ w tym sezonie. Poprzednim rezultatem wartym odnotowania był ćwierćfinał wielkoszlemowego Australian Open.

Wynik finału debla:
M. Bhupathi, R. Bopanna (Indie, 4) – M. Fyrstenberg, M. Matkowski (Polska, 3) 6:4, 3:6, 10-5