Dubaj. Fręch przed szansą na dwa finały

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch awansowała do najlepszej czwórki dużej imprezy ITF Al Habtoor Tennis Challenge z pulą nagród 100 tysięcy dolarów. W piątek Polka w dwóch setach pokonała Anastazją Zacharową.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Rosjanka, która najpierw w pierwszym gemie sama obroniła „breakpointa”, a chwilę później zdobyła przełamanie. Łodzianka błyskawicznie odrobiła jednak stratę. Później gra długo toczyła się zgodnie z reguła własnego serwisu. O losach tej części meczu zadecydował dziewiąty gem, w którym podopieczna Andrzeja Kobierskiego po raz drugi odebrała podanie rywalce, dzięki czemu chwilę później objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Fręch była już zdecydowanie lepszą tenisistką na korcie. Ani razu nie musiała bronić przed stratą serwisu, a sama przełamała przeciwniczkę trzykrotnie i po godzinie i 36 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O miejsce w finale Magdalena Fręch zagra z Viktorią Kuzmovą.

W Dubaju polska tenisistka pozostaje w grze również w turnieju gry podwójnej. Kilka godzin później razem z Kateryną Wołodko pokonały Peangtarn Plipuech i Fang-Hsien Wu i również zameldowały się w fazie półfinałowej.

Ćwierćfinał singla

Magdalena Fręch (Polska, 3) – Anastazja Zacharowa (7) 6:4, 6:1

Ćwierćfinał debla

Magdalena Fręch (Polska) / Kateryna Wołodko (Ukraina) – Peangtarn Plipuech (Tajlandia) / Fang-Hsien Wu (Tajwan) 6:3, 7:6(5)