Dubaj. Fręch w finale eliminacji

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Magdalena Fręch obroniła piłkę meczową w starciu z Elizabeth Halbauer i awansowała do decydującej fazy eliminacji. Polka powalczy o drabinkę główną turnieju, w której pewne miejsce mają już Katarzyna Kawa i Urszula Radwańska.

Al Habtoor Tennis Challenge to jedna z najstarszych imprez na Bliskim Wschodzie. Do zdobycia w niej jest 150 punktów do rankingu WTA, co może mieć kluczowe znaczenie w kontekście eliminacji do Australian Open 2020.

Na start w Dubaju zdecydowały się trzy Polki: Urszula Radwańska, Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch. Pierwsza z nich otrzymała od organizatorów „dziką kartę” do głównej drabinki, druga z kolei znalazła się w niej za sprawą miejsca w rankingu.

Tak więc w eliminacjach musi grać tylko łodzianka. Fręch wykonała już pierwszy krok w kierunku turnieju głównego, pokonując Amerykankę Elizabeth Halbauer 6:1, 5:7, 14-12. Partia otwarcia przebiegała po myśli naszej reprezentantki i nie dała ona szans rywalce, która popełniała wiele błędów. Z kolei w drugiej odsłonie Halbauer znacznie poprawiła grę i doprowadziła do decydującego super tie-breaka. Ten był zacięty i pełen zwrotów akcji. Jako pierwsza piłkę meczową uzyskała Amerykanka, jednak nie zdołała zamknąć meczu. Ostatecznie to Fręch wyszła zwycięsko z tego starcia, wykorzystując czwartą okazję.

W finale eliminacji łodzianka zmierzy się z Francuzką Estelle Cascino. Pojedynek ten odbędzie się w poniedziałek. Z kolei w pierwszej rundzie turnieju głównego Urszula Radwańska zagra z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo, a Katarzyna Kawa czeka na rywalkę z eliminacji. Najwyżej rozstawioną w imprezie jest Kristina Mladenovic.


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:

Magdalena Fręch (Polska, 4) – Elizabeth Halbauer (USA) 6:1, 5:7, 14-12