Dubaj. Halep nie dała szans Brady i zagra o tytuł z Rybakiną

Simona Halep straciła zaledwie dwa gemy w meczu półfinałowym z Jennifer Brady i awansowała do pierwszego finału w tym sezonie. Rywalką Rumunki w walce o tytuł będzie Jelena Rybakina. Kazaszka pokonała po dwóch tie-breakach Petrę Martić.

Simona Halep od początku turnieju nie miała łatwej drogi. W pierwszym starciu rozegrała stoczyła zaciętą walkę z Ons Jabeur i musiała nawet bronić piłki meczowej. Z kolei w kolejnym pojedynku odrabiała stratę seta z Aryną Sabałenką. Wydawało się, że w półfinale także czeka ją trudny bój, gdyż Jennifer Brady prezentowała dobrą dyspozycję podczas całego turnieju, pokonując trzy zawodniczki z Top 20 w drodze do 1/2 finału.

Halep dobrze rozpoczęła spotkanie, zmuszając rywalkę do błędów w czasie długich wymian. Rumunka wyszła na prowadzenie 4:1 i szczególnie dobrze spisywała się przy własnym podaniu. W efekcie wiceliderka rankingu dwukrotnie przełamała Brady i zapisała partię otwarcia na swoje konto.

W drugiej odsłonie tenisistka z Konstancy jeszcze bardziej podkręciła tempo. Amerykanka miała problemy z odgrywaniem głębokich zagrań Halep i nie mogła przejść do ofensywny. Tym samym Rumunka nie straciła gema w drugim secie i po 62 minutach gry zameldowała się w pierwszym finale w tym sezonie – Czułam się o wiele lepiej niż w poprzednich meczach – powiedziała Halep na konferencji prasowej. – Grałam bardzo dobrze, wszystko szło po mojej myśli. To był mój najlepszy mecz w turnieju – dodała.

Czwarty finał w sezonie

Finałową rywalką tenisistki rozstawionej z numerem 1 będzie Jelena Rybakina. Kazaszka nie przestaje zachwycać i stanie przed szansą na zdobycie drugiego trofeum w tym roku. Rybakina, która debiutuje w Dubaju, odniosła w piątek 19. zwycięstwo w sezonie, mimo że w każdym z setów musiała bronić piłki setowej. Okazji w półfinale nie wykorzystała Petra Martić. Chorwatka w partii otwarcia prowadziła 5:4 i przy własnym podaniu miała szansę na zakończenie seta, ale nie zdołała tego zrobić i o losach odsłony decydował tie-break. W nim to młodsza z tenisistek szybko zyskała przewagę i wykorzystała czwartą piłkę setową.

Taki obrót spraw nie podłamał jednak Martić, która rozpoczęła drugą partię od prowadzenia 3:0. Tej przewagi jednak także nie umiała doprowadzić do końca i w siódmym gemie Rybakina odrobiła straty. Przy stanie 6:5 dla Chorwatki ta ponownie miała piłkę setową, ale i tym razem okazało się to niewystarczające, by wygrać seta. Drugi tie-break w meczu całkowicie należał do Kazaszki i po ponad dwóch godzinach gry mogła ona świętować awans do czwartego finału w sezonie.